Ze stron banków:

ITBANK2020

Z dłonią do bankomatu, czyli biometria w Banku Spółdzielczym w Kolnie w oparciu o system Novum eNBio i technologię Palm Vein.Bankomat biometryczny w BS Kolno

Bank Spółdzielczy w Kolnie jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił swoim klientom bankomat wykorzystujący autoryzację biometryczną. We wdrożonym rozwiązaniu wykorzystano najnowszą technologię opartą o analizę układu naczyń krwionośnych dłoni – Palm Vein.

 
Technologia biometryczna zapewnia klientom banku szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty i autoryzacji PIN-em. Zastosowana technologia jest nieinwazyjna i bezdotykowa. Uwierzytelnianie w oparciu o czytniki typu Palm Vein gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji.  Zastosowanie biometrii usprawnia też sam proces autoryzacji i zwiększa komfort klientów w korzystaniu z urządzeń.

 

Wdrożone oprogramowanie Novum eNBio oraz czytniki Palm Vein umożliwiają zastosowanie biometrii również w innych systemach działających w Banku. Ten sposób uwierzytelniania może być wykorzystany między innymi do logowania pracowników do oprogramowania, zatwierdzania transakcji czy autoryzacji operacji kasowych przez Klientów i potwierdzania ich tożsamości przy obsłudze w placówce bankowej.

 

Aktualnie Systemu Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio jest wdrażany w kolejnych Bankach Spółdzielczych w Polsce.

Przeczytaj także:

novum eNBio biometria dłoni biometria dłoni metody biometryzne uwierzytelnienie biometryczne identyfikacja klienta oparta o biometrię dłoni biometria biometria palm vein plam vein palm vein bankomat biometryczny bankomat biometryczny bankomat biometrycz Biometria Biometria Biometria w banku Biometria Biometria w bankowości biometria dłoniBiometria Biometria Biometria w banku Biometria Biometria w bankowości biometria dłoni