Ze stron banków:

FANB-2019-baner-www2

Bank Spółdzielczy w Końskowoli wdrożył pierwszy w Polsce bankomat recyklingowy KEBA EVO

Zarządzenie 19 nakłada na banki m.in. konieczność stosowania urządzeń samoobsługowych, spełniających rygorystyczne wymogi sortowania banknotów pod kątem jakości obiegowej i weryfikacji ich autentyczności. Bank Spółdzielczy w Końskowoli realizując te obowiązki wdrożył w Filli Banku w Końskowoli nowy model recyklera KEBA EVO, spełniający wymogi Zarządzenia. Urządzenie właśnie rozpoczęło pracę.

Oprócz standardowych wypłat recykler KEBA EVO umożliwia wpłacanie gotówki na rachunek prywatny lub firmowy z jednoczesnym sortowaniem jakościowym. Zgodnie z wymogami Zarządzenia 19 wpłacone banknoty są poddawane automatycznemu sortowaniu pod kątem weryfikacji ich jakości obiegowej i autentyczności. Oznacza to, że urządzenie nie wprowadzi powtórnie do obiegu banknotów nie spełniających określonych prawem warunków. Podczas wypłaty, klienci otrzymają tylko dobrej jakości banknoty. Księgowanie odbywa się online, dlatego wpłacający od razu może skorzystać ze środków np. w bankowości elektronicznej lub w innych bankomatach. Dzięki pełnemu recyklingowi gotówki klienci mogą korzystać z wielu usług  banku 24 godziny  na dobę, 7 dni w tygodniu. Recykling gotówki sprawia, że maksymalnie wydłuża się czas dostępności urządzenia, przy jednoczesnym zmniejszeniu częstotliwości obsługi urządzenia przez personel banku. W recyklerze KEBA EVO Bank Spółdzielczy w Końskowoli może uruchomić nowe usługi  i rozbudować aktualną ofertę produktową w swoim regionie.


KEBA EVO bankomat recyklingowy recykler1


Bankomaty KEBA EVO to najnowsza linia urządzeń samoobsługowych od producenta firmy KEBA, z recyklerem HITACHI. Innowacją rozwiania jest rozszerzony, 19 calowy „smart ekran” na którym bank może emitować materiały marketingowe bez przerywania transakcji klienta prowadzoną promocją. Dynamiczny kontrast ekranu pozwala na komfortową obsługę klientów w słoneczne dni, co jest częstym problemem przy standardowych rozwiązaniach przy instalacjach zewnętrznych. Dodatkowo, przy kompaktowej budowie urządzenie może być rozbudowane o obsługę bilonu. W zależności od modelu bankomatu recyklingowego KEBA EVO może obsłużyć do 8 nominałów w pełnym recyklingu! W połączeniu z systemem zarządzania pracą bankomatów, wpłatomatów i recyklerów Novum HOST rozwiązanie pozwala na automatyzację tworzenia raportów z przetwarzanej gotówki w urządzeniu.

Recykler KEBA EVO wraz z niezbędnym oprogramowaniem dostarczyła i uruchomiła w Banku Spółdzielczym w Końskowoli firma Novum.


Wybrane funkcje recyklera KEBA EVO w Banku Spółdzielczym w Końskowoli:

  • szybka wpłata środków na rachunek (brak kolejek, które mogą występować w oddziałach banku),
  • natychmiastowa możliwość korzystania z wpłaconych pieniędzy np. w bankowości internetowej, lub innych bankomatach banku (księgowanie online),
  • możliwość wpłaty małych i dużych kwot na rachunek (np. utargów sklepu),
  • pełen recykling gotówki (maksymalizuje dostępność urządzenia dla klientów),
  • multi usługi o każdej porze dnia i nocy oraz w dni wolne od pracy,
  • sortowanie gotówki