Ze stron banków:

KEBA EVO bankomat recyklingowy z możliwością obsługi biometrycznej w BS Wysokie Mazowieckie

W Centrali Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem został uruchomiony nowy bankomat recyklingowy z wpłatomatem, a dokładnie recykler KEBA EVO KePlus RT10, który posiada funkcję sortowania banknotów pod kątem jakości obiegowej.

Zarządzenie 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego nakłada na banki m.in. konieczność stosowania urządzeń samoobsługowych, spełniających rygorystyczne wymogi sortowania banknotów pod kątem jakości obiegowej i weryfikacji ich autentyczności. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem realizując te obowiązki wdrożył w Centrali Banku nowy model recyklera KEBA EVO, spełniający wymogi Zarządzenia. Urządzenie właśnie rozpoczęło pracę.

bankomat recyklingowy recykler wplatomat KEBA EVO 1bankomat recyklingowy recykler wplatomat KEBA EVO 2

Oprócz standardowych wypłat recykler KEBA EVO umożliwia wpłacanie gotówki na rachunek prywatny lub firmowy z jednoczesnym sortowaniem jakościowym. Zgodnie z wymogami Zarządzenia 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego wpłacane banknoty są poddawane automatycznemu, sortowaniu pod kątem weryfikacji ich jakości obiegowej i autentyczności. Oznacza to, że urządzenie nie wprowadzi powtórnie do obiegu banknotów nie spełniających określonych prawem warunków. Podczas wypłaty, klienci otrzymają tylko dobrej jakości banknoty. Recykler pracuje w oparciu o system systemem zarządzania pracą bankomatów, wpłatomatów i recyklerów Novum HOST, dlatego księgowanie odbywa się online, a wpłacający od razu może skorzystać ze środków np. w bankowości internetowej lub w innych bankomatach. Dzięki pełnemu recyklingowi gotówki klienci mogą korzystać z multi usług 24 na dobę, 7 dni w tygodniu.

Recykler KEBA EVO został także wyposażony w technologię biometryczną, która działa w oparciu o czytnik Palm Vein, w rozwiązaniu Novum eNBio (biometria dłoni). Recykler wraz z oprogramowaniem dostarczyła firma Novum.