Ze stron banków:

IT-BANK-2019-NOVUM

KEBA EVO bankomat recyklingowy z możliwością obsługi biometrycznej w BS Wysokie Mazowieckie

W Centrali Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem został uruchomiony nowy bankomat recyklingowy z wpłatomatem, a dokładnie recykler KEBA EVO KePlus RT10, który posiada funkcję sortowania banknotów pod kątem jakości obiegowej.

Zarządzenie 19 nakłada na banki m.in. konieczność stosowania urządzeń samoobsługowych, spełniających rygorystyczne wymogi sortowania banknotów pod kątem jakości obiegowej i weryfikacji ich autentyczności. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem realizując te obowiązki wdrożył w Centrali Banku nowy model recyklera KEBA EVO, spełniający wymogi Zarządzenia 19. Urządzenie właśnie rozpoczęło pracę.

bankomat recyklingowy recykler wplatomat KEBA EVO 1bankomat recyklingowy recykler wplatomat KEBA EVO 2

Oprócz standardowych wypłat recykler KEBA EVO umożliwia wpłacanie gotówki na rachunek prywatny lub firmowy z jednoczesnym sortowaniem jakościowym. Zgodnie z wymogami Zarządzenia 19 wpłacane banknoty są poddawane automatycznemu, sortowaniu pod kątem weryfikacji ich jakości obiegowej i autentyczności. Oznacza to, że urządzenie nie wprowadzi powtórnie do obiegu banknotów nie spełniających określonych prawem warunków. Podczas wypłaty, klienci otrzymają tylko dobrej jakości banknoty. Recykler pracuje w oparciu o system systemem zarządzania pracą bankomatów, wpłatomatów i recyklerów Novum HOST, dlatego księgowanie odbywa się online, a wpłacający od razu może skorzystać ze środków np. w bankowości internetowej lub w innych bankomatach. Dzięki pełnemu recyklingowi gotówki klienci mogą korzystać z multi usług 24 na dobę, 7 dni w tygodniu.

Recykler KEBA EVO został także wyposażony w technologię biometryczną, która działa w oparciu o czytnik Palm Vein, w rozwiązaniu Novum eNBio (biometria dłoni). Recykler wraz z oprogramowaniem dostarczyła firma Novum.