Ze stron banków:

ITBANK2020

Klienci Banku Spółdzielczego w Szumowie mogą już korzystać z pierwszego bankomatu biometrycznego, bez użycia karty banku.

Bank Spółdzielczy w Szumowie uruchomił swoim klientom możliwość wykonywania transakcji w bankomacie bez użycia karty bankowej. We wdrożonym rozwiązaniu biometrycznym wykorzystano najnowszą technologię opartą o analizę układu naczyń krwionośnych wewnętrznej części dłoni (tzw. biometria dłoni), zastosowano czytniki Palm Vein i oprogramowanie Novum eNBio autorstwa Novum.
Dzięki możliwościom jakie daje System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, klienci banku uzyskują szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty i autoryzacji PIN-em. Uwierzytelnianie w oparciu o biometrię dłoni gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji oraz wyklucza skimming czyli przestępcze wykorzystanie danych z karty klient i PIN-u w celu wykonania kopii karty.  Zastosowanie biometrii dłoni w tzw. bankomacie biometrycznym usprawnia też sam proces autoryzacji i zwiększa komfort klientów w korzystaniu z urządzeń.

Bankomat w którym klienci banku mogą korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej metody autoryzacji opartej o biometrię dłoni  dostępny jest w Szumowie ul.  XXX-lecia 3 Bankomat  dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Na podstawie informacji ze strony internetowej Banku Spółdzielczym w Szumowie:  http://bsszumowo.pl/biometria/

Aktualnie System Uwierzytelniania Bometrycznego Novum eNBio, oparty o biometrię dłoni autorstwa Novum, jest wdrażany w kolejnych Bankach Spółdzielczych w Polsce.