Odwiedź naszą stronę facebook  Odwiedź naszą stronę LinkedIn  Odwiedź nasz kanał YouTube  Zadzwoń do nas Napisz do nas    FANB - Forum Administratorów Novum Bank

Odwiedź naszą stronę facebook  Odwiedź naszą stronę LinkedIn  Odwiedź nasz kanał YouTube FANB - Forum Administratorów Novum Bank

Zadzwoń do nas Napisz do nas 

 

Historia

 

wybrane wydarzenia

 

Historia

 

wybrane wydarzenia

rok 2023

2023 III
Udostępniliśmy Bankom Spółdzielczym mechanizm obsługi bankowej pieczęci elektronicznej, która pozwala na potwierdzenie autentyczności dokumentów. Dzięki niej banki będą mogły szybko i sprawnie przesyłać grupowo dokumenty w formacie pdf z systemu Novum Bank praz Novum EOD, bez potrzeby ich drukowania u przesyłania tradycyjnymi kanałami. 

2023 II
Przeprowadziliśmy dwa kolejne procesy wdrożenia banków spółdzielczych. Dziękujemy zarządom i pracownikom banków za zaangażowanie i zaufanie.

2023 II
Bank Spółdzielczy w Raciążu udostępnił klientom w oddziale zlokalizowanym w Bieżuniu, bankomat recyklingowy KEBA EVO, który jest tysięcznym bankomatem pracującym w Polsce w oparciu o System Zarządzania Pracą Bankomatów, Wpłatomatów i Recyklerów Novum HOST. Więcej w artykule 1000 bankomatów w systemie Novum HOST.

2023 I
Zakończyliśmy pierwsze z zaplanowanych na rok 2023 kilku wdrożeń systemu informatyczno-księgowego Novum Bank. Zarządowi i pracownikom Banku dziękujemy za zaangażowanie i zaufanie.

2023 I
Zostaliśmy partnerem Konwentu na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej 2023. W tegorocznej edycji organizator położył w programie główny nacisk na praktyczne aspekty poprawy sytuacji i pozycji konkurencyjnej banków spółdzielczych na tle całego sektora bankowego w Polsce. 

2023 I
Klientom, partnerom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy kalendarz na 2023 rok. Autorką fotografii przedstawiających krajobrazy Podlasia  jest Małgorzata Pawelczyk. Sprawdź nasz profil na Facebooku i LinkedIn.

rok 2022

2022 XII
Opublikowaliśmy "Dobrą Novinę". Pragniemy, by słowa i melodia naszej pastorałki zagościły w każdym sercu i domu oraz przyniosły radość i nadzieję.

2022 XII
Uczestniczyliśmy w konferencji Safebank - FUNDAMENTY BEZPIECZEŃSTWA BANKÓW poświęconej bezpieczeństwu systemu finansowego, którą organizuje Związek Banków Polskich i Centrum Prawa Bankowego.

2022 XII
Udostępniliśmy klientom banków spółdzielczych nową wersję aplikacji Nasz Bank 2.0. Nowa odsłona aplikacji to m.in. odświeżony, nowoczesny interfejs, możliwość wyboru języka obsługi czy zmiana motywu z jasnego na ciemny.

2022 XI
Za nami dwa kolejne wdrożenia banków spółdzielczych. Zarządom i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie.

2022 XI
Otrzymaliśmy nagrodę IT@BANK, tym razem w dwóch kategoriach "Lider rozwiązań IT dla instytucji finansowych” oraz „Lider rozwiązań IT dla banków spółdzielczych". Rozpiera nas duma, że kolejny rok z rzędu nasza praca na rzecz bankowości spółdzielczej została doceniona.

2022 XI
W dniach 18-20 listopada odbyła się XV edycja Novum Jazz Festiwal. Zapraszamy na stronę festiwalu http://jazz.radionadzieja.pl/.

2022 X
Do grona użytkowników systemu Novum Bank dołączył kolejny bank spółdzielczy wykorzystujący dotychczas system innego producenta. Dziękujemy zarządowi i pracownikom za zaangażowanie w prace wdrożeniowe.

2022 X
Serdecznie dziękujemy za liczną obecność podczas jesiennego cyklu spotkań regionalnych z Zarządami Banków Spółdzielczych, które odbyły się w Łochowie, Charzykowach i Tychach. 

2022 X
Uczestniczyliśmy w Forum Usług Płatniczych, wydarzeniu organizowanym przez Centrum Prawa Bankowego i InformacjiMiesięcznik Finansowy BANK oraz Związek Banków Polskich.

2022 X
Odbyliśmy spotkanie z autoryzowanymi partnerami NOVUM. Celem było omówienie dotychczasowej współpracy, prowadzonych projektów i planowanych nowości.

2022 X
4 października uczestniczyliśmy w Atende Security Forum, konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym z rynku cybersecurity.

2022 IX
Wzięliśmy udział w wydarzeniu które poświęcone jest tematyce związanej z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju na rynku finansów i ubezpieczeń.

2022 IX
22 września uczestniczyliśmy w Progress Partner and Customer Day 2022, podczas którego przedstawiciele Progress zaprezentowali portfolio produktowe Progress Software oraz przedstawili dalsze kierunki rozwoju.

2022 IX
Przeprowadziliśmy kolejne procesy wdrożenia banków spółdzielczych. Dziękujemy zarządom i pracownikom za zaangażowanie i zaufanie.

2022 IX

W dniach 20-21 września 2022 r. odbyło się Forum Liderów Bankowości Spółdzielczej. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była "Polska bankowość spółdzielcza w dobie wyjątkowych wyzwań i możliwej globalnej transformacji systemowej". NOVUM zostało partnerem tego wydarzenia.

2022 IX

Przedstawiciele NOVUM 8 września wzięli udział w Kongresie Obsługi Gotówkiorganizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK, aleBank.pl - Bankowość. Finanse. Samorząd., Związek Banków Polskich i Centrum Prawa Bankowego i Informacji, gdzie główni uczestnicy rynku i dostawcy technologii omawiali przyszłość gotówki w Polsce oraz planowali jej nowoczesny i bezpieczny obrót. 

2022 IX

W dniach 31.08-2.09 pracownicy NOVUM uczestniczyli w corocznej konferencji PUG Challenge Conference, która jest najważniejszym spotkaniem społeczności użytkowników Progress. Trzydniowy program wypełniły warsztaty, sesje podzielone na kategorie - administracja bazami danych, tworzenie oprogramowania, DevOps&Tools i integracja oraz prezentacje techniczne i handlowe sponsorów. Oprócz możliwości wymiany doświadczeń w bezpośrednim kontakcie z innymi uczestnikami na miejscu w Wiedniu, część naszych programistów uczestniczyła w konferencji zdalnie, dzięki tegorocznej hybrydowej formule. Wiele z pokazanych nowości środowiska Open Edge znajdzie niebawem zastosowanie także w systemie Novum Bank Enterprise i innych naszych produktach.

2022 VIII

Bankomat recyklingowy KEBA z serii EVO po raz kolejny pozytywnie przeszedł test urządzeń do weryfikacji autentyczności banknotów polskich oraz sortowania wg jakości obiegowej zgodnie z Zarządzeniem NBP 19/2016. 

2022 VIII

Aplikacja mobilna Nasz Bank, jako pierwsza na rynku banków spółdzielczych umożliwiająca swobodne zarządzanie środkami finansowymi w banku, została uruchomiona 29 sierpnia 2019 r. Od 3 lat dynamicznie się rozwija zarówno pod względem dostępnych funkcji i liczby transakcji, ale też grona użytkowników, którzy z niej korzystają na co dzień. Według danych Google Play Nasz Bank jest najlepiej ocenianą aplikacją banków spółdzielczych!

Klienci indywidualni i biznesowi doceniają jej intuicyjność, unikalność (smart KARTA, sm@rt Wypłata, weryfikacja tożsamości) oraz różnorodność możliwości wygodnego bankowania. Aplikacja zyskuje coraz więcej zwolenników wśród banków i ich klientów. Obecnie 40% spośród banków spółdzielczych w Polsce korzysta z aplikacji autorstwa NOVUM.

Aplikacja Nasz Bank w liczbach:

  • 202 banki spółdzielcze posiada ją w swojej ofercie
  • 190 tysięcy użytkowników
  • 150 tysięcy logowań dziennie
  • 4,6 mln logowań miesięcznie
  • 9,2 mln powiadomień push miesięcznie
  • 26 aplikacji pod własną marką banku w systemie Android
  • 160 aplikacji pod własną marką banku w systemie iOS

W aplikacji Nasz Bank klienci banków spółdzielczych znajdą wszystko co niezbędne do codziennego bankowania.

2022 VII

Gazeta Finansowa opublikowała Biznes Raport, w całości poświęcony nowoczesnym rozwiązaniom IT, usprawniającym procesy w instytucjach finansowych i dbających o ich bezpieczeństwo. System Novum Bank Enterprise NOE znalazł się w zestawieniu „Najlepsze oprogramowanie dla instytucji finansowych”.

2022 VI
Do grona naszych klientów dołączyły kolejne banki, wykorzystujące dotąd rozwiązania innego dostawcy oprogramowania. Zarządowi i pracownikom banku dziękujemy za  zaangażowanie w prace wdrożeniowe.

2022 VI
Wzięliśmy udział w Forum Technologii Bankowych, które odbyło się 22 czerwca w Pałacu Łochów. Wydarzenie to wspólna inicjatywa Związku Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz ponad 40 dostawców technologii, będących Członkami Forum Technologii Bankowych w tym Zakładu Usług Informatycznych NOVUM.

2022 VI
9-10 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się XIII edycja Forum Administratorów Novum Bank. Wiodącym tematem tegorocznej edycji była szeroko pojęta automatyzacja, która przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań daje możliwości do rozwoju, wzrostu konkurencyjności, zmniejszania kosztów i maksymalizacji zysków. Więcej informacji na stronie https://fanb.novum.pl.

2022 V
Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. został Firmą Roku 2021 w kategorii innowacyjność i nowoczesne technologie plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości, w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość.

2022 V
Przeprowadziliśmy dwa kolejne procesy wdrożenia banków spółdzielczych. Dziękujemy zarządom i pracownikom banków za zaangażowanie i zaufanie.

2022 V
Pieniński Bank Spółdzielczy jako pierwszy Bank w Zrzeszeniu BPS udostępnił klientom nowoczesną usługę - kredyt w bankomacie recyklingowym. To innowacyjne wykorzystanie i połączenie systemu Novum Bank Enterprine, technologii blockchain oraz systemu zarządzania bankomatami Novum HOST. Więcej w artykule na portalu bankowości spółdzielczej.

2022 V
24 i 25 maja  wzięliśmy udział w Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, podczas którego zaprezentowaliśmy oprogramowanie oferowane bankom spółdzielczym oraz najnowszy model bankomatu recyklingowego KEBA EVO.

2022 V
Zostaliśmy uznani przez kapitułę konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu - Firmą Roku 2021. To nagrody przyznawane przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu.

2022 IV
Zakończyliśmy migrację danych i zmianę systemu księgowo-informatycznego na Novum Bank w kolejnym banku spółdzielczym. Jego zarządowi i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w pracach wdrożeniowych.

2022 IV
Dzięki uzyskaniu odpowiedniej certyfikacji Polskiego Standardu Płatności zarówno banki z Grupy BPS jak i SGB mogą już udostępniać usługę przelewów na telefon BLIK w aplikacji mobilnej Nasz Bank.

2022 IV
Wprowadziliśmy rozwiązanie umożliwiające bankom spółdzielczym obsługę rachunków dla uchodźców z Ukrainy. 

2022 III
Przeprowadziliśmy trzy kolejne wdrożenia banków spółdzielczych. Zarządom i pracownikom banków dziękujemy za zaangażowanie i życzliwość.

2022 III
Wraz z Biurem Informacji Kredytowej przygotowaliśmy rozwiązanie oparte na Platformie Cyber Fraud Detection BIK. Usługa ta skutecznie zabezpiecza bankowość elektroniczną, poprzez ocenę poziomu ryzyka związanego z danym urządzeniem w celu wykluczenia potencjalnego nadużycia w cyfrowym kanale.

2022 III
Jako jedyna firma w Polsce po raz kolejny uzyskaliśmy tytuł Titanium Partner w programie Progress Accelerate.

2022 III
Przedstawiciele banków spółdzielczych zaprezentowali swoje rozwiązania, oparte na systemie Novum Bank Enterprise podczas spotkania, które odbyło się 29 marca w Nowym Adamowie. Prelekcje poświęconego automatyzacji procesów w obszarze sprzedaży produktów finansowych, a dzięki temu możliwości pozyskania nowych klientów. Więcej w relacji na portalu bankowości spółdzielczej.

2022 III
10 i 17 marca 2022 r. odbyło się Forum Bankowe organizowane przez Związek Banków Polskich. Tematem przewodnim były „Wyzwania polskiego sektora bankowego w dobie aktualnych zagrożeń i nowych paradygmatów rozwoju gospodarki.” NOVUM było partnerem wydarzenia.

2022 III
Odbyliśmy doroczne spotkanie z Bankami oraz autoryzowanymi Partnerami. Tym razem spotkaliśmy się online, a celem było omówienie realizacji wykonanych w systemie Novum Bank Enterprise, bieżących prac jak i planów naszych dalszych działań w obszarze rozwoju oferowanych usług.

2022 II
Do grona użytkowników systemu Novum Bank dołączył kolejny bank spółdzielczy wykorzystujący dotychczas system innego producenta. Dziękujemy zarządowi i pracownikom za zaangażowanie w prace wdrożeniowe.

2022 II
Jako pierwsza i jedyna firma z Polski zostaliśmy Złotym Partnerem Proxmox.

2022 II
Ponownie znaleźliśmy się w prestiżowym gronie laureatów „Diamentów Forbesa”, czyli zestawieniu najbardziej rozwijających się firm w Polsce.

2022 I
Pracownicy Działu Wdrożeń NOVUM przeprowadzili wdrożenia dwóch banków spółdzielczych. Zarządom i pracownikom banków dziękujemy za zaangażowanie.

2022 I
Zostaliśmy partnerem Konwentu na Rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej 2022. Podczas tegorocznej edycji omówiono bieżącą sytuację sektora oraz aktualne raporty na temat bankowości spółdzielczej.

2022 I
Klientom, partnerom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy kalendarz na 2022 rok. Autorem grafik akwarelowych z cyklu „Łomża bliska sercu” jest łomżyński artysta Grzegorz Gwizdon. Sprawdź nasz profil na Facebooku i LinkedIn.

rok 2021

2021 XII
Po zakończonych pilotażowych wdrożeniach, wprowadzimy do naszej oferty moduł rozszerzający system Obsługi Zadań i Dokumentów Novum EOD, umożliwiający zarządzanie procesami monitoringu i oceny klienta - Monitoring Ekspozycji Kredytowych i Zabezpieczeń.

2021 XI
Kolejne banki spółdzielcze wdrożyły system Novum Bank. Dziękujemy zarządom i pracownikom za zaufanie.

2021 XI
Wprowadziliśmy mobilną weryfikację tożsamości pracownika banku w aplikacji Nasz Bank. Dzięki temu banki spółdzielcze w prosty sposób mogą zapewnić swoim klientom większe poczucie bezpieczeństwa.

2021 XI
Po raz czwarty z rzędu otrzymaliśmy nagrodę IT@BANK i tytuł Lidera rozwiązań IT. Cieszymy się, że efekty naszej pracy i zaangażowania w rozwój rozwiązań IT przyczyniają się do cyfrowego przyśpieszenia sektora spółdzielczego.

2021 XI
Otrzymaliśmy certyfikację Polskiego Standardu Płatności naszej aplikacji Nasz Bank w zakresie usługi Przelew na telefon BLIK. Dzięki temu klienci banków spółdzielczych z Grupy BPS będą mogli przelać środki na telefon bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

2021 X
Wzięliśmy udział w konferencji „Informatyka w banku spółdzielczym” organizowanej przez Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem.

2021 X
W dniach 9-10 października odbyła się XIV edycja Novum Jazz Festiwal. Zapraszamy na stronę festiwalu http://jazz.radionadzieja.pl/.

2021 X
Dziękujemy za liczny udział w zorganizowanych przez nas spotkaniach w Pile, Oleśnicy, Lublinie i Łomży w ramach cyklu zebrań regionalnych z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych.

2021 IX
Za nami dwa kolejne wdrożenia banków spółdzielczych. Zarządom i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie.

2021 IX
Mija 30 lat naszej działalności na rzecz banków spółdzielczych. 3 września 1991 roku, trzech pasjonatów informatyki zawiązało spółkę, która dzięki ich wysiłkowi i determinacji, lojalności banków spółdzielczych, zaangażowaniu pracowników i partnerów stała się wiodącym dostawcą rozwiązań w sektorze bankowości spółdzielczej w Polsce. Dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowego filmiku.

2021 VIII
W górskim schronisku PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej Łącki Bank Spółdzielczy uruchomił nowoczesny bankomat recyklingowy KEBA działający w oparciu o system Novum HOST. Jest to dotychczas najwyżej położony w Polsce recykler. Więcej w artykule na portalu bankowości spółdzielczej.

2021 VIII
Aplikacja mobilna autorstwa NOVUM, Nasz Bank i inne pod własną nazwą/marką, najczęściej pobieraną w Google Play wśród aplikacji dla bankowości spółdzielczej.

2021 VII
W kolejnym banku zakończyliśmy proces wdrożenia i migracji danych. Dziękujemy zarządowi i pracownikom.

2021 VI
Przeprowadziliśmy migrację danych w kolejnym banku. Jego zarządowi i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie w prace wdrożeniowe.

2021 V
W kolejnych bankach zakończyliśmy proces migracji danych i wdrożenie oprogramowania systemu Novum Bank.

2021 V
Objęta naszym patronatem, cotygodniowa audycja "Bliżej Jazzu", doczekała się jubileuszu tysięcznej emisji audycji. Z tej okazji odbyła się specjalna, ponad dwu godzinna audycja, którą można obejrzeć klikając w link.

2021 V
NOVUM osiągnęło najwyższy status partnerstwa w programie Progress Accelerate Partner - Titanium.

2021 IV
Banki – użytkownicy oprogramowania Novum Bank wprowadzają do oferty usługę e-kantor, która umożliwia realizację transakcji natychmiastowej wymiany walut w ramach systemu bankowości internetowej.
Link do artykułu.

2021 IV
Odbyliśmy kolejne z dorocznych spotkań z Bankami oraz autoryzowanymi Partnerami. Tym razem spotkaliśmy się online, a celem było podsumowanie naszej działalności w roku 2020, oraz omówienie bieżących oraz planowanych prac rozwojowych systemu Novum Bank.

2021 III
Do grona naszych klientów dołączył kolejny bank wykorzystujące dotąd rozwiązania innych dostawców oprogramowania.

2021 II
Z zaplanowanych na rok 2021 kilku wdrożeń systemu informatyczno-księgowego Novum Bank, zakończyliśmy pierwsze w kolejnym Banku Spółdzielczym. Zarządowi i pracownikom Banku dziękujemy za zaangażowanie w pracę i życzliwą atmosferę.

2021 I
Klientom, parterom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy autorskie kalendarze ścienne i biurkowe na 2021 rok.
Życzymy wszystkim aby Nowy Rok obdarzył nas wszystkich pomyślnością w każdej sferze życia, zdrowiem optymizmem i pogodą ducha.
Autorem zdjęć wykorzystanych w kalendarzu jest Artur Kruszewski, pracownik NOVUM. Zobacz nas na facebook

rok 2020

2020 XII
Trzeci raz z rzędu otrzymaliśmy nagrodę IT@BANK. Tym razem jako samodzielny Lider rozwiązań IT dla Banków Spółdzielczych. Kapitule konkursu dziękujemy za zaufanie i docenienie naszych rozwiązań.

2020 XI
Pracownicy Działu Wdrożeń NOVUM przeprowadzili migrację danych wraz ze zmianą systemu księgowo-informatycznego i systemów bankowości internetowej w kolejnym banku spółdzielczym. Zarządowi i pracownikom Banku dziękujemy za zaufanie oraz zaangażowanie w procesie wdrożenia.

2020 VIII
Wprowadziliśmy unikalne w skali kraju rozwiązanie - smartKARTA, które dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej i kodu QR wyświetlanego na ekranie bankomatu, pozwala klientom dokonać wypłaty i wpłaty w bankomacie. smartKARTA, to nowy i bezdotykowy sposób wypłaty gotówki z bankomatów. (zobacz stronę produktu)

2020 III
Przeprowadziliśmy migrację danych i zmianę systemu księgowo-informatycznego na Novum Bank w kolejnym Banku. Jego zarządowi i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w pracach wdrożeniowych.

2020 II
Do grona użytkowników oprogramowania systemu Novum Bank dołączył kolejny Bank, wykorzystujący dotąd system innego producenta. To pierwsze wdrożenie, z kilku zaplanowanych na rok 2020. Zarządowi i pracownikom Banku dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie w pracę i życzliwą atmosferę.

2020 I
Do oferty produktów wprowadziliśmy nowy moduł Hurtownia Danych Novum. Rozszerza on system informatyczno-księgowy Novum Bank o funkcje analiz i sprawozdawczości. Dostarcza on zaawansowanych mechanizmów generacji raportów na podstawie danych rachunków, pozwala przeglądać dane w jednym miejscu, wspiera przygotowanie sprawozdawczości, generuje zbiory danych będących podstawą dla modułów: Novum CRM i Karty Klienta (interfejs obsługi klienta w modelu dysponencko-kasjerskim).

2020 I
Podczas Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, zorganizowanego przez Związek Banków Polskich, zaprezentowaliśmy naszą ofertę.

2020 I
Klientom, parterom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy kalendarze ścienne i biurkowe na 2020 rok. Autorem ilustracji jest łomżyński malarz i rysownik Robert Sokołowski. Kalendarz zdobią baśniowe prace, prezentujące Łomżę na wesoło, w sposób żartobliwy i sympatyczny. Zobacz artykuł o kalendarzu

rok 2019

2019 XI
Zajęliśmy I miejsce w Rankingu IT@BANK 2019, w kategorii POZYCJA FIRM W SEKTORZE BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH. Ranking firm IT pracujących na potrzeby instytucji finansowych publikuje redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jak co roku przyznano nagrody główne, specjalne i wyróżnienia w wielu kategoriach. Nagrodę za I miejsce otrzymaliśmy już po raz drugi.

2019 XI
XII Novum Jazz Festival odbył się w dniach 15-17 listopada. Od początku powstania festiwalu jego głównym punktem jest konkurs "Nowa Nadzieja Jazzu" dla młodych wykonawców muzyki jazzowej. Wysoki poziom tegorocznego konkursu, zachwycił słuchaczy, a wielu młodych muzyków uzyskało akceptację międzynarodowego grona jurorów. Na artystyczny kształt Novum Jazz Festival składają się również lubiane przez publiczność koncerty.
Zapraszamy na stronę festiwalu: jazz.radionadzieja.pl.

2019 X
Kolejne spotkania regionalne z przedstawicielami banków korzystających z oprogramowania NOVUM odbyły się w Łochowie, Rumii oraz w Budzyniu k. Chodzieży. Uczestnikom dziękujemy za udział.

2019 VII
Do oferty produktów NOVUM wprowadziliśmy Aplikację mobilną Nasz Bank, która rozszerza system bankowości internetowej o obsługę mobilną. Natywna aplikacja Nasz Bank, instalowana na telefonie klienta jest integralną częścią systemów Internet Banking oraz Internet Banking dla Firm. Aplikacja posiada intuicyjne interfejsy stworzone specjalnie dla klientów systemu bankowości internetowej. Aplikacja w GooglePlay oraz AppStore.

2019 VI
Już po raz dwunasty zaprosiliśmy przedstawicieli banków spółdzielczych do udziału w Forum Administratorów Novum Bank. Tegoroczna edycja odbyła się 11-12 czerwca w Białowieży. Podczas spotkania omówiliśmy, między innym, rozwiązania NOVUM wspierające sprzedaż produktów bankowych, usprawniające obsługę klientów, pozwalające planować i monitorować plany sprzedażowe banków. Na Forum przedstawiono wyzwania, jakie przed bankami spółdzielczymi stawia dyrektywa PSD2, wskazano atuty przetargowe banków spółdzielczych wobec wyzwań ery cyfrowej w bankowości, nie zabrakło także czasu na prelekcje z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Wśród prelegentów wystąpili przedstawiciele: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Instytutu Rynku Finansowego, Banku Spółdzielczego w Kielcach i w Toruniu, Securitum, firmy Kerberos, a także firm, oferujących produkty wspierające działalność banków spółdzielczych, między innymi Progress Software, Galeos, KEBA, Zyxel Communications, Lenovo, Atende. FANB2019 było okazją do zaprezentowania nowego modelu bankomatu recyklingowego KEBA EVO i korzyści, jakie wnosi jego użytkowanie.

2019 V
Podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2019 zaprezentowaliśmy oprogramowanie oferowane bankom spółdzielczym oraz najnowszy model bankomatu recyklingowego KEBA EVO.
Ważnym punktem Forum było podpisanie listu intencyjnego o współpracy w zakresie wykreowania jednolitych standardów informatycznych dla sektora oraz stworzenia narzędzi zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa. Dokument, oprócz NOVUM, podpisali reprezentanci Banków Zrzeszających, ZBP, KZBS i firm informatycznych dostarczających technologie IT w bankowości spółdzielczej.
Podczas prezentacji Adam Borkowski przedstawił uczestnikom wybrane elementy systemów autorstwa NOVUM pomagające budować partnerstwo banków i przedsiębiorców w biznesie. Zapraszamy do zobaczenia relacji z Forum na stronie organizatora

2019 V
Spotkaniami w Kielcach i we Wrocławiu rozpoczęliśmy tegoroczny cykl konferencji regionalnych z użytkownikami systemów NOVUM i sympatykami firmy. Przedstawicielom Zarządów Banków zaprezentowaliśmy podsumowanie działalności firmy za ubiegły rok i przybliżyliśmy bieżące zagadnienia dotyczące nowego oprogramowania systemu Novum Bank i urządzeń bankomatowych wprowadzonych do oferty. Omówiliśmy zakres prac wykonanych wspólnie z bankami zrzeszającymi oraz kierunki rozwoju na najbliższe miesiące. Uczestnikom dziękujemy za udział i serdeczne rozmowy.

2019 IV
Zakończyliśmy, pierwsze z zaplanowanych na ten rok, wdrożenie systemu obsługi banku Novum Bank. Prace wdrożeniowe obejmowały również uruchomienie procesów systemu obsługi zadań i dokumentów Novum EOD.

2019 II
Na dorocznym spotkaniu podsumowaliśmy współpracę za 2018 rok z firmami partnerskimi. Tytuł "Partner Roku 2018" otrzymali:

2019 II
Zakończyliśmy kolejne instalacje nowego modelu bankomatu KEBA EVO. Zobacz więcej...

2019 I
Podczas Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, zorganizowanego przez Związek Banków Polskich, zaprezentowaliśmy naszą ofertę.

2019 I
W nowy rok wkraczamy z rekordową ilością użytkowników oprogramowania NOVUM. Z kompleksowego systemu obsługi banku Novum Bank korzysta obecnie 230 banków spółdzielczych, co stanowi przeszło 40% wszystkich banków spółdzielczych w Polsce.

2019 I
Klientom, parterom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy kalendarz na 2019 rok zatytułowany "nad Biebrzą". Zamieszczone w nim zdjęcia autorstwa Roberta Bałdygi przedstawiają pory roku w dolinie rzeki Biebrza.

rok 2018

2018 XII
NOVUM uruchomiło produkcyjnie w banku spółdzielczym pierwszy w Polsce bankomat recyklingowy KEBA z nowej serii EVO.

2018 XII
Spotkaniem w Rucianem-Nidzie zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań regionalnych z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych. Dziękujemy za liczne przybycie.

2018 XI
NOVUM zdobyło I miejsce w Rankingu IT@BANK 2018, w kategorii "Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych - Multispecjalizacja i inne". Organizatorem konkursu jest Redakcja Miesięcznika Finansowego BANK. W trzynastej edycji rankingu startowało 57 firm z branży teleinformatycznej, świadczących usługi dla instytucji finansowych.

2018 IX
I wyróżnienie dla NOVUM w konkursie „Lider Informatyki 2018”, organizowanym przez redakcję Computerworld. W konkursie doceniono nasz autorski System uwierzytelniania biometrycznego Novum eNBio, umożliwiający potwierdzanie tożsamości oraz autoryzację transakcji w bankomatach i placówkach bankowych z wykorzystaniem biometrii dłoni (PalmSecure).

2018 VIII
Kolejne banki spółdzielcze podpisały umowę na wdrożenie oprogramowania NOVUM w 2019 roku. Już 230 banków spółdzielczych korzysta z Novum Bank, jako głównego systemu księgowo-informatycznego.

2018 VII
Sortery firmy Kisan Electronics Inc. w ofercie urządzeń bankowych NOVUM, stanowią wsparcie w zakresie weryfikacji i raportowania stanu gotówki. Poza standardowymi funkcjami liczarek weryfikują autentyczność banknotów, a także oddzielają banknoty obiegowe od nieobiegowych zgodnie z kryteriami określonymi przez Narodowy Bank Polski.

2018 VII
System obsługi bankomatów Novum HOST rozszerzono o innowacyjną funkcję obsługi rachunku walutowego w bankomatach tradycyjnych. Usługa umożliwia realizację wypłat w bankomacie środków zgromadzonych na rachunku walutowym (EUR), bez przewalutowania na złotówki.

2018 VI
Na zamku Gniew odbyła się XI edycja Forum Administratorów Novum Bank. Wśród poruszonej tematyki znalazły się kwestie związane z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi bankowości.

2018 V
System obsługi bankomatów Novum HOST rozszerzono o możliwość dokonywania wypłat w standardzie BLIK. Usługa umożliwia realizację wypłat w bankomatach Banku za pomocą kodu BLIKwygenerowanego w aplikacji mobilnej.

2018 V
Nowa wersja aplikacji mobilnej dla dzieci Novum-13 w połączeniu z oprogramowaniem systemu Novum Bank pozwala obsługiwać Szkolne Akcje Oszczędzania (SKO). Nowym elementem systemu jest oprogramowanie dla opiekunów klasowych i administratorów szkolnych, które umożliwia prowadzenie elektronicznej ewidencji szkolnej akcji oszczędzania klas oraz uczniów.

2018 V
Moduł Skarbiec, będący rozszerzeniem systemu Novum Bank, przystosowano do realizacji nowych wymogów związanych ze sprawozdawczością dla potrzeb Zarządzenia Prezesa NBP nr 19/2016, w sprawie sposobu i trybu przeliczania oraz sortowania banknotów i monet.

2018 IV
Kolejne spotkanie z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych odbyło się w Nekli koło Wrześni. Dziękujemy za liczne przybycie.

2018 III
W Mszczonowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządów Banków, podczas którego omówiono bieżącą strategię i przyjęte kierunki rozwoju. Serdecznie dziękujemy za udział.

2018 II
Kolejne banki wdrożyły System obsługi zadań i dokumentów Novum EOD. Już blisko 70 banków wykorzystuje aplikację do kompleksowej obsługi w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego obiegu dokumentów.

rok 2017

2017 XII
Spotkaniem w Chorzowie zakończyliśmy tegoroczną edycję regionalnych spotkań z użytkownikami systemów NOVUM. Dziękujemy przedstawicielom Zarządów Banków oraz kadry kierowniczej za liczny udział i wymienione spostrzeżenia.

2017 XI
Odbyła się X – jubileuszowa – edycja Novum Jazz Festival.
Zapraszamy na stronę festiwalu: jazz.radionadzieja.pl .

2017 VIII
W Kielcach odbyło się kolejne spotkanie regionalne z przedstawicielami banków, podczas którego omówiliśmy kierunki rozwoju współpracy oraz zaprezentowaliśmy nowe oprogramowanie i usługi o w ofercie NOVUM.

2017 V
Jubileuszowe X Forum Administratorów Novum Bank odbyło się w Kielcach. Wiodącą tematyką były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w bankowości. Hasło tegorocznego forum to Bezpieczne rozwiązania w niebezpiecznych czasach.

2017 V
W Mikołajkach rozpoczęliśmy cykl spotkań regionalnych z użytkownikami oprogramowania systemu Novum Bank. Kolejne spotkania obyły się w Kościerzynie i w Komornikach.

rok 2016

2016 XI
Zakończyła się IX edycja Novum Jazz Festival.
Zapraszamy na relację na stronie festiwalu: jazz.radionadzieja.pl.

2016 XI
Kolejne spotkania regionalne z bankami użytkującymi oprogramowanie NOVUM odbyły się w Wieliczce oraz w Zemborzycach Tereszyńskich koło Lublina. Uczestnikom dziękujemy za udział.

2016 X
System obsługi bankomatów Novum HOST został rozszerzony o nową, innowacyjną i wygodną funkcję sm@rt wypłaty, która daje możliwość realizacji transakcji w bankomatach bez karty.

2016 VIII
Do oferty wprowadziliśmy Moduł Obsługi Wniosków IB, który umożliwia obsługę wniosków bankowych, samodzielnie przez klienta, z poziomu systemu bankowości internetowej.

2016 VII
Do oferty wprowadziliśmy nowy czytnik umożliwiający rejestrowanie kodów jedno i dwuwymiarowych (QR Code). Inteligentna technologia rejestracji obrazów PRZM wyznacza standard wydajności skanowania kodów 2D, przyspieszając dekodowanie danych i znacznie usprawniając obsługę klientów. Oprogramowanie systemu Novum Bank posiada wbudowany interfejs obsługi czytnika.

2016 VII
Testowe Aplikacje Systemu Bankowego to nowy produkt w ofercie NOVUM. Oprogramowanie pozwala realizować wymogi prawne dotyczące testowania nowych wersji i nowych produktów, utrzymania ciągłości działania i obsługi sytuacji awaryjnych.

2016 VI
W Licheniu odbyło się Forum Administratorów Novum Bank 2016. Przy wsparciu firm oferujących rozwiązania sektorowi bankowemu, przedstawiliśmy nowości produktowe, oraz omówiliśmy zagadnienia dotyczące kwestii bezpieczeństwa usług bankowych i regulacji prawnych obowiązujących w sektorze bankowym.

2016 VI
Do oferty wprowadziliśmy nową wersję programu Bankofon. Zachęcamy do kontaktu z NOVUM w celu uzyskania bliższych informacji.

2016 III
Spotkaniem w Łomży rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań regionalnych z użytkownikami oprogramowania NOVUM. Uczestnikom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

2016 I
W ofercie urządzeń bankowych przedstawiliśmy nowy recykler kasjerski TCR Vertera 6G. Urządzenie wspomaga pracę kasjera i jest obsługiwane bezpośrednio z systemu Novum Bank.

2016 I
Nowa wersja oprogramowania do obsługi bankomatów Novum ATM w połączeniu z bankomatami recyklingowymi pozwala uruchomić kantor wymiany walut. Kantor dostępny jest bez karty, umożliwia klientom dokonywanie sprzedaży lub zakupu EUR.

2016 I
Do oferty urządzeń bankomatowych wprowadziliśmy nowy model bankomatu tradycyjnego - SIGMA ST 400.

rok 2015

2015 XI
Najnowsza wersja systemu zarządzania emisją materiałów reklamowych i informacji Novum SPRINT, oprócz obsługi tradycyjnych monitorów reklamowych montowanych w placówkach, umożliwia wykorzystanie systemu do zarządzania reklamami w bankomatach pracujących pod kontrolą systemu Novum HOST.

2015 XI
Do oferty oprogramowania wprowadziliśmy Systemu zarządzania relacjami z klientem - Novum CRM. Program poszerza funkcjonalność systemu księgowego Novum Bank oraz systemu obsługi zadań i dokumentów Novum EOD, pozwalając prowadzić zorganizowane działania w celu utrzymania i zarządzania relacjami z klientem.

2015 XI
Odbyła się kolejna edycja Novum Jazz Festival, nad którym patronat sprawuje NOVUM.

2015 XI
W Chorzowie i w Lublinie spotkaliśmy się z kolejnymi grupami banków użytkującymi oprogramowanie NOVUM.

2015 X
Kapituła Programu Solidny Partner, pod patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezesa Narodowego Banku Polskiego, uhonorowała NOVUM dyplomem uznania za działanie zgodne z zasadami rzetelności i odpowiedzialności w biznesie.

2015 IX
W dniach 8-9 września w Hotelu w Bronisławowie odbyło się Forum Administratorów Novum Bank FANB 2015. Podczas konferencji zaprezentowano zagadnienia w zakresie nowych technologii informatycznych i teleinformatycznych, a także przedstawiono możliwości ich wykorzystania w działalności Banku.

2015 VII
Odbyła się pierwsza prezentacja aplikacji dla dzieci Novum-13, rozszerzająca funkcjonalność systemu bankowości internetowej banków spółdzielczych. W oparciu o aplikację banki mogą proponować Bankowość dla najmłodszych.

2015 VI
W Uniejowie odbyła się prezentacja Systemu obsługi zadań i dokumentów Novum EOD połączona z warsztatami dotyczącymi zaawansowanych metod pracy z systemem.

2015 IV
Odbyły się kolejne, organizowane przez NOVUM, spotkania z użytkownikami oprogramowania Novum Bank. Tym razem spotkaliśmy się w Ciechanowcu, Kołobrzegu i Licheniu.

2015 I
W kolejnych bankach wdrażany jest System Uwierzytelnienia Biometrycznego Novum eNBio.

rok 2014

2014 XI
Otrzymaliśmy pierwsze miejsce w 21. edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej".

2014 XI
Zakończyliśmy jesienny cykl spotkań z przedstawicielami Banków Spółdzielczych.

2014 IV
Zostaliśmy nagrodzeni Złotym Certyfikatem „Solidny Partner”.

rok 2013

2013 VII
Zakończyliśmy pierwsze wdrożenie rozwiązania autoryzacji biometrycznej w Banku Spółdzielczym w Kolnie.

2013 VI
Otrzymaliśmy podziękowanie za długoletnią i owocną współpracę od Banku Spółdzielczego w Łosicach.

2013 II
Zostaliśmy wyróżnieni "Gazelą Biznesu 2012".

rok 2012

2012 XI
Otrzymaliśmy podziękowanie za długoletnią i owocną współpracę mającą wpływ na rozwój Żuławskiego Banku Spółdzielczegow Nowym Dworze Gdańskim.

2012 XI
Wyróżnieni zostaliśmy za wieloletnią współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Kazimierzu Dolnym.

2012 X
"Partner godny zaufania Banku Spółdzielczego w Ślesinie" - to tytuł wyróżnienia jakie otrzymało NOVUM. Wyróżnienie zostało przyznane z okazji 100-lecia istnienia banku, podczas uroczystości jubileuszowej która odbyła się 05 października 2012r. w Ślesinie.

2012 IX
Zasłużony dla Banku” – to tytuł wyróżnienia jakie z okazji 110-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Kolnie otrzymało NOVUM. Uroczystości z okazji jubileuszu odbyły się 28 września 2012 r. w Kolnie.

2012 IX
Po raz piąty spotkaliśmy się z naszymi użytkownikami podczas Forum Administratorów Novum Bank. Dwudniowe spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, rozmów o potrzebach i wymaganiach w stosunku do systemu obsługi banku.

2012 VII
Odbyło się pierwsze uruchomienie oprogramowania do obsługi bankomatów i wpłatomatów Novum HOST z wykorzystaniem biometrycznej autoryzacji transakcji realizowanych w bankomatach banku spółdzielczego. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem autoryzacji biometrycznej w kolejnej instalacji obejmującej kilkadziesiąt bankomatów.

2012 VII
Uruchomiliśmy pierwszy bankomat recyklingowy w banku spółdzielczym. Rozwiązanie to bazuje na oprogramowaniu Novum HOST, które zapewnia bezpośrednią współpracę bankomatu recyklingowego z pracującym w banku oprogramowaniem. Zapewnia to księgowanie wpłat i wypłat w czasie rzeczywistym bez konieczności odwoływania się do zewnętrznych centrów autoryzacji i dodatkowych kosztów.

2012 VI
Wprowadziliśmy do oferty nowy produkt - System do obsługi zadań i dokumentów Novum EOD. Oprogramowanie to pozwala na automatyzację obiegu dokumentów oraz procesów obsługi produktów bankowych.

2012 VI
NOVUM otrzymało wyróżnienie od Banku Spółdzielczego w Łomży za wieloletnią współpracę oraz statuetkę za szczególny wkład w rozwój Zrzeszenia BPS. 

2012 VI
NOVUM zostało wyróżnione przez Bank Spółdzielczy w Sędziszowiez okazji obchodów 100-lecia istnienia banku.

2012 V
Wzięliśmy udział w Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, gdzie Przemysław Balewski - Prezes Zarządu NOVUM, wystąpił z prezentacją: „Nowe technologie na potrzeby Banków Spółdzielczych”. Ponadto ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli Zarządów Banków Spółdzielczych cieszyło się nasze firmowe stoisko wyposażone w bankomat z funkcją recyklingu oraz recykler kasjerski Vertera.

2012 V
Odbyły się kolejne, zorganizowane przez NOVUM spotkania z użytkownikami oprogramowania Novum Bank. Tym razem spotkaliśmy się w Częstochowie i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

2012 IV
Po raz pierwszy w tym roku spotkaliśmy się z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych. Spotkanie odbyło się w Łomży, a nasze zaproszenie przyjęło ok. 40 banków z północno-wschodniej części Polski.

2012 III
Wprowadziliśmy nową wersję oprogramowania rozszerzającego funkcje systemu Novum HOST o obsługę języków: niemieckiego i rosyjskiego, tym samym użytkownicy bankomatów mają do wyboru 4 wersje językowe: polską, angielską, niemiecką oraz rosyjską.

2012 I
W nowy rok wkraczamy z rekordową liczbą banków korzystających z kompleksowego systemu obsługi banku Novum Bank. Decyzja kilkunastu banków o wyborze naszego produktu, uwieńczona ubiegłorocznymi wdrożeniami, zaowocowała liczbą użytkowników systemu Novum Bank na poziomie ok. 40% spośród wszystkich Banków Spółdzielczych w Polsce!

rok 2011

Rok 2011 rokiem jubileuszowym. Już od 20 lat firma NOVUM istnieje na rynku bankowości spółdzielczej dostarczając nowoczesne i bezpieczne oprogramowanie do kompleksowej obsługi banku. Dzięki wspólnej pracy Banków Spółdzielczych i NOVUM przyczyniamy się do rozwoju niezależnej, samorządnej i polskiej bankowości.

Wszystkim naszym użytkownikom, firmom i instytucjom współpracującym z nami – Dziękujemy za wkład w tworzenie partnerskich i biznesowych relacji mających wpływ na rozwój NOVUM oraz życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów!

2011 XII
Zakończyliśmy prace nad udostępnieniem w ramach systemu bankowości internetowej Internet Banking usługi PayByNet, która umożliwia automatyzacje płatności za zakupy internetowe.

2011 XII
Po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi użytkownikami na Forum Administratorów Novum Bank. W tym roku odbyło się ono 8 - 9 grudnia w Mszczonowie. Tegoroczne Forum było okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań i funkcji systemu Novum Bank mających na celu usprawnienie pracy Banku.

2011 XI
Zorganizowaliśmy kolejne, trzecie spotkanie z Bankami Spółdzielczymi, tym razem w Łomży. Wzięło w nim udział ponad 50 banków i odbyło się zgodnie z formułą październikowych spotkań.

2011 XI
Zakończyliśmy rozbudowę siedziby NOVUM. Dzięki temu uzyskaliśmy optymalne warunki bazowe do pracy nad rozwojem naszych produktów.

2011 XI
Odbyło się ostatnie z kilkunastu przeprowadzonych w tym roku wdrożeń oprogramowania Novum Bank w nowych bankach. Decyzja o wyborze naszego systemu zaowocowała wzrostem obsługiwanych przez NOVUM banków do 225, co stanowi ponad 38% wszystkich w Polsce.

2011 X
Odbyły się dwa z zaplanowanych na jesień spotkań z Bankami Spółdzielczymi: 12 – 13 października w Bochni, 26 – 27 października w Licheniu. Spotkania były okazją do podsumowania 20 lat działalności NOVUM oraz zaprezentowania naszej najnowszej oferty.

2011 X
Udostępniliśmy wersję testową oprogramowania do "Obsługi zadań i dokumentów EOD" dzięki któremu procesy zarządzania i obsługi klientów zostaną usprawnione, ustandaryzowane i zautomatyzowane.

2011 IX
NOVUM wzięło udział w IX Forum Liderów Banków Spółdzielczych w Warszawie. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

2011 IX
Już 90 % banków użytkujących oprogramowanie systemu Novum Bank uruchomiło Moduł Autoryzacji Kart, które umożliwia autoryzację kart płatniczych w trybie online.

2011 VIII
Zakończyliśmy proces wymiany oprogramowania Novum ATM na wersję spełniającą standard EMV.

2011 VII
Uczestniczyliśmy w Święcie Bankowości Spółdzielczej w Skierniewicach.

2011 VI
Ostatni z użytkowników naszego oprogramowania wdrożył najnowszą generację oprogramowania Novum Bank Enterprise. Tym samym zakończyliśmy, zainicjowany w 2009 r., proces wdrożeń nowej generacji systemu Novum Bank Enterprise w obsługiwanych przez nas bankach. Dziś wszystkie Banki Spółdzielcze użytkujące systemy autorstwa NOVUM wykorzystują rozwiązanie nowoczesne technologicznie pozwalające realizować własne cele i strategię. Nowa generacja systemu została udostępniona użytkownikom w ramach miesięcznych opłat serwisu oprogramowania, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

2011 VI
Odbyło się kolejne regionalne spotkanie, tym razem w Mszczonowie dla banków z Polski centralnej. Nasze zaproszenie przyjęło około 40 banków wykorzystujących system obsługi banku NOVUM oraz korzystających z rozwiązań firm konkurencyjnych, ale zainteresowanych naszą ofertą.

2011 V
System bankowości internetowej Internet Banking pozwala uruchomić usługę BILIX, co ułatwia klientom banku szybkie i wygodne opłacanie rachunków i faktur.

2011 V
Zasilenia telefonu komórkowego na kartę to kolejna, oferowana funkcjonalność w systemie bankowości internetowej Internet Banking.

2011 V
Kolejna edycja Novum Jazz Festiwal. Zapraszamy na www.jazz.radionadzieja.pl

2011 V
Uczestniczyliśmy w III Forum Technologii Banków Spółdzielczych w Warszawie, organizowanym przez Związek Banków Polskich. W ramach Forum wystąpiliśmy z prelekcją pt. „Zautomatyzowana obsługa wypłaty zasiłków w oparciu o system obsługi bankomatów Novum HOST”.

2011 III
Uzyskaliśmy Rekomendację Gazety Bankowej dla systemu Novum HOST w konkursie HIT ROKU w kategorii PRODUKTY. Kapituła Konkursu wyróżniła System obsługi bankomatów, wpłatomatów i kart Novum HOST w kategorii PRODUKTY, jako rozwiązanie godne szczególnego zainteresowania i uwagi obsługa modułu wypłacającego bilon w bankomatach to kolejna funkcjonalność oprogramowania Novum HOST. Dzięki spójności z pozostałymi elementami oprogramowania Novum Bank umożliwiamy uruchomienie obsługi wypłat świadczeń i zasiłków z Urzędów Gmin, Urzędów Pracy, z zastosowaniem bankomatu przy pełnej automatyzacji całego procesu

2011 III
Wprowadziliśmy do naszej oferty najnowszy bankomat Talaris Cash Star 9310. To nowoczesny, wielofunkcyjny bankomat do montażu przez ścianę, spełniający wymagania najnowszych trendów projektowych i oczekiwań branży. Może być uruchomiony, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne pozwalają bankowi na obniżenie kosztów eksploatacyjnych przy jednoczesnym przyspieszeniu i zwiększeniu zwrotu z inwestycji. Po rozbudowaniu o dyspenser bilonu, Cash Star 9310 może być wykorzystany do automatyzacji wypłat zasiłków i świadczeń.

2011 I
Przekazaliśmy naszym klientom kalendarzna rok 2011. Tak, jak w poprzednich latach ilustracje w nim zawarte wyszły spod pędzla uznanej łomżyńskiej malarki Teresy Adamowskiej.

rok 2010

2010 XII
W kolejnych bankach zakończyliśmy uruchomienie Modułu Autoryzacji Kart, umożliwiającego autoryzację kart płatniczych w trybie online. Z oprogramowania korzysta już przeszło 72% banków współpracujących z NOVUM.

2010 XII
W mijającym roku przeprowadziliśmy około 70 szkoleń dla użytkowników oprogramowania systemu Novum Bank. Około jedna trzecia z nich odbyła się poza siedzibą NOVUM, w miejscach wskazanych przez Banki.

2010 XI
Wzrasta ilość Banków uruchamiających serwerownie zapasowe. Wykorzystując oprogramowanie Zapasowego Systemu Bankowego, dostępne w nowej generacji systemu Novum Bank, w połączeniu z mechanizmami zarządzania kopiami systemu baz danych, rozwiązanie pozwala realizować wymogi prawne dotyczące tworzenia serwerowni zapasowych.

2010 X
Do grona użytkowników systemu obsługi banku Novum Bank dołączyły kolejne banki, wykorzystujące dotąd systemy innych producentów.

2010 X
Harmonogram zaplanowanych wdrożeń obejmuje już 2011 rok, nasza oferta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród banków spółdzielczych.

2010 X
NOVUM zaprezentowało się podczas konferencji dedykowanych bankom spółdzielczym organizowanych przez KZBSi FRBS. Nasi przedstawiciele przedstawili ofertę Novum w trakcie wystąpień oraz podczas licznych spotkań na stoisku wystawienniczym.

2010 X
Podczas II Akademickich Targów Pracy zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przedstawiliśmy firmę NOVUM, jako potencjalnego pracodawcę. W targach uczestniczyły firmy z różnych branż, z Łomży i okolic oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

2010 IX
9 i 10 września w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Goniądzu odbyła się kolejna edycja Forum Administratorów Novum Bank.
Konferencję zorganizowaliśmy przy udziale firm: Progress Software Polska, Biuro Informacji Kredytowej S.A., Wolters Kluwer Polska, FHU Globe, IBMoraz CartPoland.

Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele Banków Spółdzielczych - użytkownicy systemów informatycznych Novum Bank, jak i innych działających na rynku bankowości.

Adresatami konferencji byli głównie administratorzy systemów i sieci informatycznych, ale z uwagi na licznie przybyłych przedstawicieli Zarządów Banków, z myślą nich zorganizowano równoległe spotkanie, by w gronie osób kierujących funkcjonowaniem banku, omówić najbardziej nurtujące tę grupę zagadnienia.

Spotkanie uświetnił pokaz slajdów pt. "Słońce" Wiktora Wołkowa, znanego i cenionego w kraju oraz na świecie podlaskiego fotografika przyrody.

Serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo oraz wszystkie cenne uwagi, które pomogą nam jeszcze lepiej organizować podobne spotkania w przyszłości!

2010 IX
W ramach kolejnego etapu rozwoju Portalu Wymiany Wiedzy i Informacjiuruchomiliśmy Forum Dyskusyjne. Dostęp do platformy Forummożliwy jest wyłącznie poprzez login wykorzystywany w Portalu Wymiany Wiedzy i Informacji.

2010 VIII
Użytkownicy systemu NOVUM, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, otrzymali w ramach aktualizacji oprogramowania, narzędzia niezbędne do realizacji wymogów ustawy z dnia 25 czerwca 2009 r. dotyczącej "Przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw".

2010 VIII
Kolejne banki spółdzielcze uruchomiły bankomaty Monimax 5600 firmy Nautilus Hyosung, pracujące w oparciu o system obsługi bankomatów Novum HOST. Nautilus Hyosung jest jednym z 4 największych na świecie producentów bankomatów. Po przejęciu amerykańskiej firmy Triton posiada ponad 300 tysięcy urządzeń zainstalowanych na całym świecie.

2010 VIII
System obsługi bankomatów i wpłatomatów Novum HOST wykorzystywany jest już w ponad 120 bankach na ponad 580 bankomatach.

2010 VII
Zakończyliśmy wdrożenia systemu bankowości internetowej Internet Banking w kolejnych bankach. Już 100% banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowejwykorzystuje autorskie oprogramowanie systemu bankowości internetowej, będącego integralną częścią systemu Novum Bank.

2010 VII
Moduł Autoryzacji Kart, autorskie rozwiązanie NOVUM umożliwiające autoryzację międzynarodowych kart płatniczych w trybie online, cieszy się bardzo wysoką oceną wśród użytkowników. Z aplikacji korzysta już ok. 90% banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej oraz około 55% zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości.

2010 VI
Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży, zorganizowała wystawę malarstwa łomżyńskiej malarki Teresy Adamowskiej, na której prezentowane były między innymi obrazy stanowiące ilustracje wydanych przez NOVUM kalendarzyna lata 2007, 2008, 2009 i 2010.

2010 V
Odbył się III Novum Jazz Festival, którego sponsorem głównym i współorganizatorem od pierwszej edycji jest NOVUM. Celem imprezy jest poszukiwanie nowych osobowości artystycznych wśród młodych adeptów muzyki jazzowej oraz promocja jazzu. W ramach festiwalu, poza utalentowaną i obiecującą młodzieżą z Polski i zagranicy (Białoruś, Dania), wystąpiły gwiazdy, dobrze znane fanom jazzu: MACIEJ KOCIŃSKI TRIO, JAROSŁAW BOTHUR QUARTET, MACIEJ STRZELCZYK TRIO, KRZYSZTOF POPEK INTERNATIONAL QUINTET (USA/Polska). Grand Prix III Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej zdobył grający na trąbce Piotr Schmidt.

2010 V
NOVUM dostosowało oprogramowanie systemu obsługi bankomatów, wpłatomatów i kart Novum HOST do bankomatu Monimax 5600 firmy Nautilus Hyosung Inc. Jest to nowe urządzenie zaprojektowane na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Nautilus Hyosung. Bankomat odznacza się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, ma intuicyjny interfejs użytkownika, a 15' monitor ułatwia obsługę bankomatu. Wyposażony jest w 4 nominałowy dyspenser, czytnik kart zgodny ze standardem EMV oraz termiczną drukarkę potwierdzeń. W zakresie bezpieczeństwa na uwagę zasługuje sejf w klasie CEN I zabezpieczony dwoma zamkami: mechanicznym i szyfrowym oraz wbudowany zasilacz UPS. Obsługę urządzeń na terenie całego kraju zapewnia rozbudowana sieć serwisowa, ulokowana w dziesięciu największych miastach Polski.

2010 III
Ruszyła rozbudowa siedziby NOVUM. Dotychczasowy budynek będzie powiększony o dodatkowe skrzydło z nowymi pomieszczeniami biurowymi i dodatkowym zapleczem technicznym. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek roku 2011.

2010 III
Wystartował Portal Wymiany Wiedzy i Informacji wwi.novum.pl. Znajdą tu Państwo: opis wprowadzonych i planowanych zmian w systemie, opis funkcjonalności poszczególnych aplikacji, aktualną dokumentację systemu Novum Bank, wskazówki dotyczące sposobów konfiguracji oprogramowania, wprowadzania nowych produktów, harmonogramy planowanych spotkań i szkoleń, itp. Aby zostać użytkownikiem portalu należy przesłać do NOVUM formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego nastąpi aktywacja konta użytkownika (formularz do pobrania z serwera ftp).

2010 III
Dziękujemy serdecznie Firmom Partnerskim za owocną współpracę w 2009 r. Jak co roku uhonorowaliśmy statuetkami oraz tytułem Partner Roku 2009 wyróżniające się firmy.

Tytuł Partner Roku 2009 uzyskały firmy:

Wyróżnienia specjalne otrzymały firmy:

  • CODA Systemy Informatyczne, Jakub Mielczarek
  • COALA PHU, Andrzej Imbs, Jan Oleksiuk, Zbigniew Tomaszewski

2010 II
Kolejne banki spółdzielcze użytkujące oprogramowania NOVUM, wdrożyły nową generację systemu Novum Bank Enterprise NOE. Nowe oprogramowanie dostarczane jest w ramach miesięcznych opłat serwisowych, bez ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu. Pierwsze banki z powodzeniem dokonały zmiany w 2009 r.

2010 I
Ukazał się kolejny, wydany przez NOVUM, 13 stronicowy kalendarz na 2010 rok. Autorką obrazów olejnych, wykorzystanych jako ilustracje poszczególnych miesięcy, tak jak w latach ubiegłych, jest znana i ceniona łomżyńska malarka Teresa Adamowska.

rok 2009

2009 VI
W dniach 2 - 3 czerwca 2009r. w Rajgrodzie odbyło się kolejne Forum Administratorów systemu Novum Bank FANB. Celem forum było przedstawienie najnowszych trendów i technologii w dziedzinie informatyki bankowej oraz zaprezentowanie nowej generacji systemu Novum BankEnterprise NOE

2009 I
po zakończeniu w 2008 roku pilotażowych wdrożeń, do sprzedaży wprowadzono nową generację oprogramowania Novum Bank Enterprise. Nowe oprogramowanie oparte zostało o najnowszą generację technologii Progress OpenEdge

rok 2008

2008 XI
NOVUM laureatem XIII edycji konkursu EUROPRODUKT za oprogramowanie terminala NOVUM TEO

2008 X
Po pilotażowych wdrożeniach wprowadziliśmy do sprzedaży system NOVUM TEO - oprogramowanie wielofunkcyjnego terminala do realizacji płatności

2008 IX
Po kilkumiesięcznych testach wprowadziliśmy do sprzedaży Moduł Autoryzacji Kart (MAK). Oprogramowanie zapewnia autoryzację online kart globalnych

2008 V
W dniach 23, 24, 25 maja odbył się pierwszy Novum Jazz Festival, którego NOVUM było głównym sponsorem i współorganizatorem

2008 I
Tym razem byliśmy najlepsi! NOVUM za zajęcie pierwszego miejsca wśród Partnerów Progress, otrzymało nagrodę "SALES ACHIEVEMENT" za 2007 rok

Dziękujemy wszystkim naszym kontrahentom za współpracę.

rok 2007

2007 XII
na koniec roku 2007 oprogramowanie Novum Bank użytkowało ponad 36% central Banków Spółdzielczych. Obecnie wszystkie Banki Spółdzielcze użytkujące oprogramowanie NOVUM wykorzystują wyłącznie oprogramowanie realizowane w nowoczesnej technologii czwartej generacji 4GL.

2007 XI
28 listopada w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu na Najlepszy Bank Spółdzielczy zorganizowanego przez Bank Polskiej Spółdzielczości. Zwycięzcą konkursu został Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie. Wśród banków, które uplasowały się na pierwszych 10 miejscach, 9 wykorzystuje oprogramowanie Novum Bank Enterprise. Jak widać najlepsi pracują na NOVUM.

2007 IX
do sprzedaży wprowadziliśmy nowy moduł systemu Novum Bank - Rejestr Incydentów Ryzyka Operacyjnego (RIRO). Oprogramowanie umożliwia między innymi automatyczną rejestrację incydentów na podstawie zdarzeń w systemie Novum Bank i modułach bankowości elektronicznej (bankomaty, Internet Banking). Do końca roku RIRO zakupiło i wdrożyło 151 Banków Spółdzielczych.

2007 VI
odbyło się pierwsze Forum Administratorów Novum Bank.

2007 I
na dorocznym spotkaniu Partnerów Progress, NOVUM otrzymało nagrodę "SALES ACHIEVEMENT" za drugie miejsce w sprzedaży oprogramowania Progress w Polsce w roku 2006.

rok 2006

2006 I
Doroczne spotkanie Partnerów Progress i kolejna nagroda "SALES ACHIEVEMENT" za rok 2005 dla NOVUM, tym razem zajęliśmy miejsce II przegrywając z ComputerLandem.

2006 IV
Funkcjonalność oprogramowania NOVUM została wzbogacona o obsługę dyspensera, urządzenia do automatycznych wypłat kasjerskich sprzężonego z systemem operacyjno-księgowym Banku.

2006
Zanotowaliśmy dalszy wzrost liczby Banków użytkowników systemu Internet Banking. W rozwiązaniu NOVUM klient uzyskuje poprzez Internet dostęp do standardowego rachunku w banku. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa zakres usług jakie bank może zaoferować swoim klientom.

2006
Kolejny rok dynamicznego rozwoju systemu bankomatów do obsługi karty własnej banku.

2006
W tym roku wzrosła dynamika wdrażania nowych instalacji systemu Novum Bank. Serdecznie witamy nowych użytkowników systemu. Dzięki Novum Bank kolejne banki uzyskały nowoczesne produkty oparte na technologii na miarę XXI wieku i zapewniły sobie możliwość dynamicznego rozwoju na wiele kolejnych lat.

rok 2005

2005 XII
Zakończyliśmy kilkadziesiąt instalacji systemu bankowości internetowej Internet Bankingu w bankach spółdzielczych.

2005 XII
Zakończyliśmy instalację systemu obsługi bankomatów Novum HOST w kolejnych bankach spółdzielczych bankomatowych wydających własne karty bankomatowe.

2005 X
Zakończyliśmy pierwsze instalacje w bankach spółdzielczych bankomatów z funkcją wpłat bezpośrednich (bankomat przyjmujący wpłaty gotówkowe).

2005 VI
Zakończyliśmy pierwszą instalację systemu identyfikacji klienta banku kartą bankową. System usprawnia i znacznie przyspiesza obsługę klienta w placówce banku oraz podnosi bezpieczeństwo wykonywanych operacji kasowych.

2005 I
NOVUM otrzymało pozytywną ocenę Kapituły Programu "Solidny Partner". Zaświadcza to o istotnym znaczeniu rzetelności i odpowiedzialności w strategii rozwoju firmy oraz budowaniu jej marki i wizerunku.

2005 I
W siedzibie Business Center Club w Warszawie odbyło się doroczne spotkanie Partnerów Progress, na którym NOVUM otrzymało nagrodę "SALES ACHIEVEMENT" za największą sprzedaż oprogramowania Progress w roku 2004. Zdobycie pierwszego miejsca zapewniła nam duża sprzedaż systemu Novum Bank Enterprise. W roku 2004 system Novum Bank Enterprise nabyło 31 Banków Spółdzielczych.

rok 2004

2004 XI
NOVUM zakończyło 40 instalację systemu obsługi bankomatów Novum HOST w banku spółdzielczym.

2004 IX
Na konferencji Progress Developers World 2004 w Madrycie (Hiszpania), zorganizowanej przez firmę Progress Software Company, w imieniu naszej firmy z odczytem wystąpił Bogdan Brzozowski. Temat prezentacji: "Concurrency in 4GL applications".

2004 IX
Już ponad 200 Banków Spółdzielczych wykorzystuje najnowszą technologię 4 GL systemu Novum Bank.

2004 VI
Przekroczyliśmy liczbę 80 sprzedanych bankomatów.

2004 V
Ilość instalacji systemu Novum Bank 4GL to już 500 placówek banków spółdzielczych.

2004 II
W kolejnych bankach zakończyliśmy wdrożenia system obsługi bankomatów Novum HOST. Ilość wszystkich instalacji to 30.

rok 2003

2003 XII
Kolejne wdrożenie rozwiązania bankomatowego, Novum HOST OSK, w banku wykorzystującym inny system operacyjno-księgowy niż z NOVUM.

2003 XII
Po czterostopniowej weryfikacji przeprowadzonej zgodnie z regulaminem Programu "Solidny Partner" firma ponownie uzyskała pozytywną ocenę Kapituły Programu.

2003 XI
wprowadzenie systemu Novum Bank w wersji "Enterprise".

2003 X
NOVUM podpisało umowę z firmą Progress, dzięki której możliwe jest zwiększenie zakresu usług oraz jakości oferowanych produktów.

2003 IX
Liczba użytkowników programu Home Banking przekracza 3200 instalacji.

2003 IX
Pierwsze uruchomienie obsługi kart chipowych w bankomatach systemu Novum HOST.

2003 IX
Ilość sprzedanych i zainstalowanych bankomatów przez NOVUM przekroczyła liczbę 50.

2003 V
Na konferencji Progress Developers World 2003 w Dublinie (Irlandia), zorganizowanej przez firmę Progress Software Company, nasz pracownik - Bogdan Brzozowski - jako jedyny przedstawiciel Polski wystąpił z prelekcją. Tematem prezentacji była ochrona integralności danych w aplikacjach Progress 4GL oraz aplikacjach wykorzystujących standard SQL-92.

rok 2002

2002 IX
NOVUM uczestniczyło w spotkaniu Banków Spółdzielczych w ramach KZBS.

2002 VII
Organizatorzy Programu "Solidny Partner" prowadzonego pod patronatem Prezesa NBP oraz Unii Europejskiej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przyznali firmie NOVUM tytuł "Solidny Partner" w ramach Klubu Rzetelnego Biznesu.

2002 VI
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych nadał firmie NOVUM Godło Promocyjne "Partner godny zaufania" za wprowadzanie rozwiązań informatycznych nowej generacji.

2002 VI
Za system obsługi bankomatów Novum HOST zostaliśmy laureatem konkursu Europrodukt organizowanym pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, TVP S.A.

2002 IV
Do oferty produktów wprowadziliśmy aplikację SMS Banking rozszerzającą funkcjonalność systemu Novum Bank o obsługę komunikatów SMS.