Odwiedź naszą stronę facebook  Odwiedź naszą stronę LinkedIn  Odwiedź nasz kanał YouTube  Zadzwoń do nas Napisz do nas    FANB - Forum Administratorów Novum Bank

Odwiedź naszą stronę facebook  Odwiedź naszą stronę LinkedIn  Odwiedź nasz kanał YouTube FANB - Forum Administratorów Novum Bank

Zadzwoń do nas Napisz do nas 

 

Piszą o nas

 

 

Piszą o nas

Bankomaty recyklingowe w Multiusługowej Strefie Klienta

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią uruchomił kolejną całodobową Multiusługową Strefę Klienta, w której oferuje swoje usługi gotówkowe i produkty bankowe. Głównym elementem tej strefy jest bankomat recyklingowy, który umożliwia nie tylko podjęcie gotówki, ale również wpłatę środków przez Klientów Banku na ich konta. Księgowanie środków jest natychmiastowe. Recykler jest dostępny przez całą dobę, niezależnie od godzin pracy placówek Banku.

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Kolejne bankomaty recyklingowe w Lubelskim Banku Spółdzielczym

Bankomaty recyklingoweKEBA EVO działające w oparciu o system Novum HOST zostały udostępnione klientom w Lubelskim Banku Spółdzielczym.

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej udostępnił nowoczesny wpłatomat

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej postawił na nowoczesność i wygodę klienta. Uruchomił bankomat recyklingowy KEBA EVO, pracujący w oparciu o system Novum HOST.

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

1000 bankomatów w systemie Novum HOST

Bank Spółdzielczy w Raciążu udostępnił klientom w oddziale zlokalizowanym w Bieżuniu, bankomat recyklingowyKEBA EVO, który jest tysięcznym bankomatem pracującym w Polsce w oparciu o System Zarządzania Bankomatów, Wpłatomatów i Recyklerów Novum HOST.

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Bank, który podąża za klientem od dziecka do seniora

Jako jedyny bank w Polsce ma centralę w Łodzi, a jego oferta skierowana jest już do siedmiolatków. Wprowadza wiele rozwiązań cyfrowych, w tym bezdotykową obsługę bankomatów, ale ciągle rozwija tradycyjną obsługę w oddziałach, m.in. dzięki wdrożeniu rozwiązań firmy NOVUM. Taki jest Łódzki Bank Spółdzielczy, który powstał z połączenia czterech banków spółdzielczych z: Łodzi, Bełchatowa, Krośniewic i Strykowa.

Więcej w artykule: www.dzienniklodzki.pl

NOVUM i Przyjaciele na Święta dla Nas Wszystkich

Zespól firmy NOVUM postanowił nagrać teledysk i zanieść wszystkim "Dobrą Novinę".

Więcej w artykule: www.bs.net.pl, www.4lomza.pl

Dobra Novina

Bankowość internetowa dostępna także w językach obcych

Bank Spółdzielczy w Raciążu udostępnił w systemie Internet Banking dwa nowe języki: angielski oraz ukraiński.

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Bank w Rakoniewicach przeszedł na nowy system informatyczny

Mirosław Stachowiak Prezes Zarządu Nadobrzańskiego Banku Spółdzielczego w Rakoniewicach mówi o wyborze nowego systemu informatycznego i aktualnych wyzwaniach w rozmowie  Maciejem Wojtaszkiem

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Bankomat przyszłości

Bankomat przyszłości jest zintegrowany ze sztuczną inteligencją, bankowością mobilną i internetową, zawiera dane biometryczne i jest całkowicie wolny od przymusu użycia kart. Sukcesywnie przybywa ich w obu grupach banków spółdzielczych - pisze Robert Azembski w artykule opublikowanym w kwartalniku Bank Spółdzielczy. Jest to możliwe dzięki autorskiemu rozwiązaniu Novum Host, które pozwala na automatyzację zarządzania pracą bankomatów, wpłatomatów i bankomatów recyklingowych. 

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Banki spółdzielcze dla najmłodszych

Specjalne aplikacje bankowe dla dzieci będą nie tylko motywacją do tego, by nauczyć się oszczędzać i zarządzać finansami (a Polacy wciąż się tego uczą!), ale również staną się dowodem na to, jak pożyteczne mogą być aplikacje. Telefon stanie się nie tylko źródłem rozrywki, ale również wiedzy i pracy. Przykładem jest aplikacja Novum -13 autorstwa NOVUM, która pozwala pod nadzorem rodzica uczyć się zarządzania pieniędzmi w bankowości online. 

Więcej w artykule: www.bs.net.pl

Kredyt w bankowości internetowej dostępy w ofercie Pienińskiego Banku Spółdzielczego

Pieniński Bank Spółdzielczy jako jeden z pierwszych banków w Zrzeszeniu BPS S.A. udostępnił dla swoich klientów możliwość uzyskania kredytu gotówkowego za pośrednictwem bankowości internetowej.

To kolejny krok budowy „Cyfrowego Banku Spółdzielczego” we współpracy z Zakładem Usług Informatycznych NOVUM, po wcześniejszym wdrożeniu „Kredytu w Bankomacie” wykorzystującego technologię blockchain, system Novum Bank Enterprise oraz system zarządzania bankomatami Novum HOST.

Więcej informacji: www.bsbank.com.pl, www.bs.net.pl

Kolejny bankomat recyklingowy KEBA oparty o system Novum HOST w Lubelskiem Banku Spółdzielczym

Lubelski Bank Spółdzielczy uruchomił już czwarty innowacyjny bankomat recyklingowy KEBA EVO w oparciu o system Novum HOST.

Wpłaty bezpośrednio na rachunek klienta, sm@rt wypłaty, smartKARTA, wypłaty tradycyjne, BLIK to tylko niektóre funkcje jakie posiada nowoczesny bankomat recyklingowy uruchomiony w Filii w Gniewoszowie. Recykler oprócz standardowych wpłat umożliwia wpłacanie gotówki na rachunek prywatny lub firmowy. Wpłacona kwota jest natychmiast dostępna do wykorzystania np. w innych bankomatach, kasach banku lub w bankowości elektronicznej. Dzięki pełnemu recyklingowi gotówki klienci mogą korzystać z multi usług z większą dostępnością.

Więcej informacji: www.lubelskibs.pl

Nowoczesny produkt – Konto Nicolaus Junior z aplikacją mobilną NOVUM-13

Od najmłodszych lat warto wprowadzać dzieci w świat finansów. Aplikacja bankowa Novum -13  to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi. Dzięki aplikacji banki w nowoczesny i przystępny sposób wspierają rodziców w edukacji finansowej oraz kształtowaniu przedsiębiorczości swoich pociech.

Nicolaus Bank przygotował produkt - Konto Nicolaus Junior, z myślą o dzieciach w wieku 7–13 lat. Konto służy do nauki systematycznego oszczędzania oraz pozwala gromadzić oszczędności w sposób elektroniczny poprzez mobilną aplikację. Na pewno jest to dobry produkt do nauki finansów dla Juniorów gdyż jest atrakcyjny wizualnie, działa na smartfonie i ma wszystko czego młody klient może oczekiwać. 

Aplikację do bankowania dla najmłodszych do Nicolaus Bank dostarczyła firma NOVUM.

Więcej informacji: www.nicolausjunior.pl, www.bs.net.pl

Kredyt w bankomacie – innowacyjny projekt Pienińskiego Banku Spółdzielczego

Pieniński Bank Spółdzielczy jako pierwszy Bank w Zrzeszeniu BPS udostępnił klientom nowoczesną usługę - kredyt w bankomacie recyklingowym. To innowacyjne wykorzystanie i połączenie systemu Novum Bank Enterprine, technologii blockchain oraz systemu zarządzania bankomatami Novum HOST.

Więcej informacji: www.bsbank.com.pl, www.bs.net.pl, www.bs.net.pl

Pierwszy Bank Spółdzielczy w Polsce uruchomił wypłatę EURO w bankomacie tradycyjnym

Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej uruchomił możliwość obsługi rachunku prowadzonego w walucie EURO poprzez wypłatę waluty w bankomacie tradycyjnym, usytuowanym przy Punkcie Obsługi Klienta Banku w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 89, 34-200 Sucha Beskidzka. Usługa polega na możliwości dokonania wypłaty w nominalne 50 EURO lub jego wielokrotności, przy użyciu kart płatniczych Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej.
Innowacją rozwiązania jest to, że transakcja jest realizowana bez przewalutowania na złotówki.

Rozwiązanie jest oparte na Novum HOST - systemie obsługi i zarządzania pracą bankomatów, wpłatomatów i recyklerów.

źródło: www.bssucha.pl

Bankowość dla najmłodszych w Banku Spółdzielczym w Wysokiem Mazowieckiem

BS w Wysokiem Mazowieckiem to kolejny bank spółdzielczy, który w ramach systemu bankowości internetowej i aplikacji mobilnej uruchomił Bankowość dla najmłodszych. Bankowość dla najmłodszych, to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Pomaga uczyć odpowiedzialności i systematyczności, wprowadza w świat bankowości internetowej. W ramach rachunku rodzica dzieci mogą gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety). Aplikacja umożliwia dzieciom w łatwy sposób zakładać skarbonki, nazywać je i wyróżniać grafiką, ustalać cel gromadzenia gotówki, datę zakończenia oszczędzania i wymaganą kwotę do zaoszczędzenia. Aktywność dziecka nagradzana jest promocyjnymi gwiazdkami i pucharami.
Dla gromadzonych środków w skarbonkach bank proponuje atrakcyjne oprocentowanie.

Strefy obsługi klienta 24h z bankomatami recyklingowymi i biometrią w Banku Spółdzielczym w Lututowie

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie otworzył dla swoich klientów samoobsługowe strefy klienta czynne 24/7. Strefy zostały wyposażone w bankomaty recyklingowe z funkcją wpłat bezpośrednich na rachunek Cash Star R6se. Transakcje wpłat wykonanych w bankomatach są od razu widoczne na rachunku klienta np. w bankowości internetowej.

 
Bankomat recyklingowy Cash Star R6se i biometria dłoni (Palm Vein)
 
Strefy obsługi klienta 24/7 to bezpieczne i komfortowe dla klientów miejsca realizacji transakcji. Multi usługi są możliwe dzięki nowoczesnym bankomatom recyklingowym Cash Star R6se z funkcją wpłat bezpośrednich, które zastąpiły dotychczasowe bankomaty monofunkcyjne. Dodatkowo bankomaty i placówki banku zostały wyposażone w czytniki biometryczne Palm Vein (biometria dłoni) w oparciu o system uwierzytelniania biometrycznego Novum eNBio.
 
W strefach obsługi klienta 24/7 Klienci Banku mogą korzystać z usług takich jak m.in.:
 
bezpośrednie wpłaty na rachunki klientów banku (natychmiastowe księgowanie on-line 24 godziny na dobę) w bankomacie biometrycznym,
realizacja transakcji z wykorzystaniem biometrii dłoni (Palm Vein) w rozwiązaniu Novum eNBio,
przelewy na rachunki prowadzone w Banku,
obsługa walutowa w bankomatach recyklingowych,
funkcję doładowania telefonów Prepaid wszystkich operatorów sieci komórkowych.
 
Strefy powstały w oddziałach Banku:
 
Oddział w Lututowie ul. Klonowska 2
Oddział w Wieruszowie ul. Świerczewskiego 12
Oddział w Brąszewicach ul. Górna 9
Oddział w Grabowie n/Prosną ul. Rynek Władysława Jagiełły 1c
Oddział w Mikstacie ul. Krakowska 6
 

Więcej informacji o usługach oferowanych w strefach klienta 24/7 w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie można przeczytać na stronie banku.

na podstawie: www.rbs.lututow.pl

Bank Spółdzielczy w Oławie proponuje najmłodszym naukę oszczędzania poprzez zabawę

Bank Spółdzielczy w Oławie proponuje najmłodszym naukę oszczędzania poprzez zabawę.
Udostępniona aplikacja dla dzieci Novum-13 oraz nowa funkcjonalność Bankowość dla najmłodszych wprowadza w świat bankowości najmłodszych klientów, łącząc zabawę z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi w elektronicznych skarbonkach. Aplikacja pomaga uczyć odpowiedzialności i systematyczności.


Źródło:
www.bs.olawa.pl

BS Węgorzewo oferuje bankowość najmłodszym klientom

Bank Spółdzielczy w Węgorzewie oferuje bankowość najmłodszym klientom.
Dzieci mogą gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych. Usługa dostępna jest w ramach rachunku rodzica.



Źródło:
bswegorzewo.pl/novum-13

Elektroniczne skarbonki dla najmłodszych w Banku Spółdzielczym w Sztumie

Bank Spółdzielczy w Sztumie wdrożył aplikację mobilną dla najmłodszych Novum-13 umożliwiając dzieciom prowadzenie elektronicznych skarbonek  w ramach rachunku rodzica.

Elektroniczne skarbonki to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Aplikacja instalowana jest na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety).


Źródło:
www.bssztum.pl

Najmłodsi oszczędzają z Bankiem Spółdzielczym w Chodzieży

Bankowość dla najmłodszych jest nową funkcjonalnością systemu bankowości internetowej. W ramach rachunku rodzica dzieci mogą gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety). Funkcjonalność swoim klientom udostępnił Bank Spółdzielczy w Chodzieży.

Kaszubski Bank Spółdzielczy otworzył strefę obsługi klienta 24/7 z bankomatem recyklingowym R6se i biometrią

Kaszubski Bank Spółdzielczy udostępnił swoim klientom możliwość korzystania z usług banku w bankomacie recyklingowym R6se z wykorzystaniem biometrii dłoni w technologii Palm Vein. Bankomat recyklingowy z wpłatomatem i biometrią został uruchomiony w samoobsługowej Strefie Obsługi Klienta 24h, w Centrali Banku w Wejherowie.
To kolejny bank spółdzielczy, który samodzielnie realizuje projekt wdrożenia biometrii w obszarach swojej działalności. Metoda ta funkcjonuje równolegle z tradycyjną kartą i PIN-em. Wdrożone rozwiązanie oparte jest na autorskim oprogramowaniu NOVUM - Novum eNBio i jest zaimplementowane w bankomacie recyklingowym R6se, pracującym w systemie Novum HOST.

Usługa uwierzytelniania biometrycznego w bankomacie recyklingowym R6se polega na weryfikacji tożsamości wypłacającego na podstawie wzorca naczyń krwionośnych wewnętrznej części dłoni. W trakcie obsługi klienta w bankomacie, na ekranie urządzenia, wyświetlane są podpowiedzi graficzne i pojawiają się komunikaty głosowe, ułatwiające proces realizacji transakcji. Korzystanie z biometrii dłoni jest niezwykle bezpieczne, eliminuje całkowicie ryzyko wystąpienia skimmingu.

Klienci banku po uwierzytelnieniu biometrycznym mogą korzystać m.in. z następujących usług:
  • wypłaty z rachunku,
  • wpłaty z automatycznym księgowaniem środków na rachunku (środki od razu po wpłacie w bankomacie recyklingowym są dostępne na rachunku klienta),
  • możliwość wpłat dużych kwot (np. utargów),
  • doładowania telefonów,
  • zmiana PIN,
  • saldo rachunku,
  • usługa kantoru wymiany EURO (innowacyjna funkcjonalność w bankomacie recyklingowym).

Oprócz możliwości korzystania z usługi biometrycznej przez klientów banku w bankomacie recyklingowym, oprogramowanie Novum eNBio powala na wykorzystanie biometrii dłoni przez pracowników banku podczas logowania się do systemów księgowych banku. Ułatwia to i dodatkowo zabezpiecza dostęp do danych bankowych, realizując tym samym zalecenia rekomendacji D Komisji Nadzoru Finansowego w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie banku: www.bank-kaszubski.pl

Bank Spółdzielczy w Andrespolu udostępnił swoim klientom możliwość dostępu do rachunków poprzez urządzenia mobilne

Bank Spółdzielczy w Andrespolu to kolejny bank, który do swojej oferty wprowadził możliwość bezpłatnego dostępu do rachunku poprzez urządzenia mobilne. Dostęp do poszczególnych funkcji programu jest intuicyjny i przypomina tradycyjny sposób obsługi rachunku przez komputer. Program automatycznie dostosowuje się do ekranu urządzeń mobilnym (do wielkości i położenia ekranu).

Podstawowe funkcjonalności:
  • dostęp do rachunków,
  • przegląd sald i historii operacji na rachunkach,
  • wykonywanie przelewów dowolnych, zdefiniowanych,
  • QR przelewy (automatyczne wypełnianie danych do przelewu na podstawie QR  kodu faktury),
  • koszyk płatności,
  • obsługa lokat terminowych,
  • przegląd kursów walut,
  • geolokalizacja bankomatów,

Internet Banking w wersji mobilnej jest oferowany klientom Banku Spółdzielczego w Andrespolu bezpłatnie. Rozwiązanie dostarczyła firma NOVUM, autor oprogramowania do bankowości mobilnej dla banków spółdzielczych.

źródło:

Bank Spółdzielczy w Kolnie udostępnił mobilną aplikację dla najmłodszych klientów - Novum-13

Bank Spółdzielczy w Kolnie to jeden z pierwszych banków spółdzielczych w Polsce który udostępnił w ramach swojej oferty produkt dla najmłodszych klientów banku od 13 roku życia - mobilną aplikację finansową. Wraz z aplikacją mobilną, dedykowaną na smartfony i tablety, przeznaczoną dla najmłodszych, BS Kolno oferuje od kilku dni w ramach rachunku rodzica produkt Dziecięce Konta Oszczędzania w ramach Bankowości dla Najmłodszych. Usługa pozwala dzieciom, pod nadzorem rodzica, gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach właśnie poprzez aplikację mobilną. Właścicielem rachunku dziecka jest rodzic i to on nadzoruje wszystkie zachowania finansowe dziecka.

Oprogramowanie dostarczyła do banku firma NOVUM, która jest autorem aplikacji. Program dla klientów banku dostępny jest do pobrania w sklepie Google Play pod nazwą Novum-13.


źródło:

Bankowość mobilna dostępna dla klientów Banku Spółdzielczego w Końskowoli

Bank Spółdzielczy w Końskowoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dostarcza im nowoczesne narzędzia do zarządzania finansami - Mobilny Internet Banking. Internet Banking Mobilny to rozwiązanie, które umożliwia obsługę rachunków bankowych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, takich jak telefon komórkowy typu smartfon lub tablet.


Dzięki mobilnemu dostępowi do systemu klienci banku mogą w szybki i wygodny sposób korzystać między innymi z następujących funkcji:

• sprawdzenie salda rachunków,
• przegląd historii operacji na rachunkach,
• wykonywanie przelewów także z wykorzystaniem QR kodów,
• obsługa lokat terminowych,
• zmianę hasła dostępu.

Z systemu bankowości mobilnej mogą korzystać Klienci banku będący użytkownikami tradycyjnej usługi Internet Banking. Intuicyjny interfejs systemu dostosowany do urządzeń mobilnych sprawia, że zarządzanie finansami jest wygodne i przyjemne, z nieograniczonym przez czas lub miejsce dostępem do środków. Interfejs mobilny działa równolegle z tradycyjnym dostępem do programu Internet Banking, dzięki czemu nie ma potrzeby zawierania dodatkowych umów z bankiem, a do logowania wykorzystuje się ten sam login i hasło. 

źródło:  prnews.pl

Biometryczne bankomaty na terenie Bielska Podlaskiego

Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim poinformował o możliwości korzystania z usług banku we wszystkich swoich bankomatach na terenie Bielska Podlaskiego wyposażonych w technologię biometryczną. 
Bank wdrażając system uwierzytelniania biometrycznego Novum eNBio oparty na technologii Palm Vein (biometria dłoni) realizuje politykę polegającą na zapewnieniu klientom najwyższego z możliwych sposobów dostępu do usług banku i realizacji transakcji.  Biometria dłoni działa równolegle z kartą banku. Klienci mogą korzystać z obu usług, wybierając wygodniejszą dla siebie. Usługa jest uruchamiana bezpłatnie klientom, podczas wizyty w placówkach banku.
Uruchomienie bankomatów w technologii biometrycznej to jeden z etapów realizacji projektu wdrożenia w banku biometrii na szerszą skalę. Czytniki biometryczne pojawiły się już we wszystkich placówkach, w ramach pracy back office banku, natomiast aktualnie bank uruchamia stanowiska biometryczne do obsługi klientów.

Informacja na podstawie: prnews.pl

Rewolucyjny rozwój biometrii opartej o System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio w Banku Spółdzielczym w Toruniu

W marcu 2015 roku Bank Spółdzielczy w Toruniu, na swojej stronie internetowej, przedstawił liczbę osób które korzystają z biometrii dłoni. Jak można przeczytać na stronie banku:


Skala rozwoju biometrii w banku w ostatnich miesiącach ma charakter wręcz rewolucyjny. 
W grudniu 2013 r. uruchomiliśmy pierwszy bankomat recyklingowy w Banku. Spotkał się on z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Do września 2014 r. umożliwiliśmy usługę biometryczną 147 klientom. Pozytywne doświadczenie z nową metodą autoryzacji, pozbawionej konieczności korzystania z karty, skłoniło klientów do polecania biometrii wśród swoich bliskich i znajomych. Miało to wymierny skutek w kolejnych miesiącach. W samym tylko październiku 2014 r.  zainteresowanie biometrią skutkowało rekordowym udostepnieniem usługi na rzecz kolejnych 292 klientów. Na koniec stycznia 2015 r. grono Klientów obsługiwanych biometrią wynosiło już 913 osób.


Główne zalety biometrii opartej na skanowaniu dłoni to:

  • bezpieczeństwo - brak zagrożenia kradzieży czy zgubienia środka podlegającego autoryzacji,
  • niezawodność - dłoń nie jest podatna na uszkodzenia w takim stopniu jak karta,
  • oszczędność czasu - szybkie rozpoznanie wzorca naczyń krwionośnych przez bankomat recyklingowy,
  • wygoda - brak konieczności pamiętania o środku autoryzującym.

 

W Banku Spółdzielczym w Toruniu został wdrożony System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, oparty na biometrii dłoni. W rozwiązaniu zastosowano czytniki biometryczne Palm Vein. Rozwiązanie dostarczyła kompleksowo firma NOVUM, która jest autorem oprogramowania Novum eNBio.

Na podstawie informacji ze strony Banku Spółdzielczego w Toruniu: www.bstorun.pl

Biometria w oparciu o System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio w Banku Spółdzielczym w Parczewie

Bank Spółdzielczy w Parczewie uruchomił dla swoich klientów możliwość dokonywania wypłat z bankomatów banku z wykorzystaniem biometrii dłoni. W bankomatach banku zastosowano System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio oraz czytnik Palm Vein. Oprócz bankomatów biometria została wdrożona także w obszarze obsługi klienta oraz w obszarze logowania pracowników do systemów bankowych.

Na podstawie informacji ze strony Banku Spółdzielczego w Parczewie: www.parczew.bs.com.pl

Biometria dłoni czyli System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio w kolejnej strefie samoobsługowej Banku Spółdzielczego w Toruniu

Bank Spółdzielczy w Toruniu otworzył dla swoich klientów kolejną strefę samoobsługową czynną przez 24 godziny 7 dni w tygodniu w której mogą m.in dokonywać wpłat na swój rachunek z wykorzystaniem biometrii dłoni we wpłatomacie biometrycznym. W urządzeniu zastosowano System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio. Strefa jest wydzielonym pomieszczeniem wewnątrz oddziału banku w Unisławiu.

Urządzenia znajdujące się w tej strefie pozwalają na przeprowadzanie transakcji o dowolnej porze dnia i nocy. W strefie samoobsługi 24h można skorzystać z:
  • Bankomatu – umożliwiającego wypłatę gotówki zarówno przez klientów banku, jak i pozostałe osoby,
  • Urządzenia wielofunkcyjnego, łączącego zadania bankomatu i wpłatomatu - umożliwiającego klientom banku dokonanie wpłaty gotówki na swoje rachunki w banku, z wykorzystaniem biometrii dłoni,
  • Terminala internetowego (InfoKiosku) – umożliwiającego zalogowanie się na swoje konto dla Klientów posiadających aktywowaną usługę Internet Bankingu (IB) lub Internet Bankingu dla Firm (IBF) oraz dokonanie przelewów.


Do tej pory bank uruchomił już 5 stref samoobsługowych, które znajdują się w następujących placówkach:

  • I Oddział w Toruniu (ul. Reja 23c),
  • II Oddział w Toruniu (ul. Lelewela 33),
  • Oddział w Łubiance (ul. Wrzosowa 1),
  • Oddział w Złejwsi Wielkiej (ul. Słoneczna 8),
  • Oddział w Unisławiu (ul. Wiślana 8).


Więcej informacji na stronie banku: www.bstorun.pl

System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio wdrożony w wielu obszarach pracy Banku Spółdzielczego w Bielsku Podlaskim

W ramach promocji nowych usług dla klientów, Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim zaprezentował mieszkańcom swojego regionu zastosowanie biometrii dłoni w dostępie do usług bankowych. W ramach prezentacji banku podczas XXXVI Dni Bielska Podlaskiego, na placu w centrum miasta, stoisko banku zostało wyposażone w nowoczesny wpłatomat biometryczny z recyklingiem gotówki, gdzie mieszkańcy mogli sami sprawdzić jak działa biometria w bankomacie. Mieszkańcy mogli przekonać się, że taka metoda dostępu do usług banku jest szybka, wygodna i przede wszystkim bezpieczna. Pracownicy banku prezentując wdrożony w banku System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio edukowali mieszkańców regionu w zakresie bezpieczeństwa korzystania z urządzeń bankomatowych gdzie zastosowano właśnie biometrię dłoni.



Aktualnie Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim wdraża we wszystkich swoich placówkach System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, oparty na metodzie biometrii dłoni i czytnikach Palm Vein. To pierwszy Bank Spółdzielczy we wschodniej części Polski który zastosował biometrię dłoni w tak szerokich obszarach pracy banku. Są to:
 
  • wszystkie bankomaty banku,
  • logowanie wszystkich pracowników do systemów bankowych (możliwość rezygnacji z haseł logowania do systemów IT które trzeba było często zmieniać),
  • bezpośrednia obsługa klienta banku: tu biometria dłoni służy do potwierdzania tożsamości klientów i obsługi jego rachunków. W tym przypadku biometria dłoni rozwiązuje problem dodatkowego potwierdzania tożsamości w przypadku nowych dowodów osobistych. Wystarczy przyłożenie ręki klienta banku aby z całą pewnością potwierdzić jego tożsamość bez odsyłania klienta po inne dokumenty.

Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim wdrażając na tak szeroką skalę biometrię dłoni stawia na maksymalne podniesienie bezpieczeństwa realizacji transakcji finansowych przez klientów banku. Dodatkowo bank realizuje zalecenia Rekomendacji D Komisji Nadzoru Finansowego mówiącej o zarządzaniu ryzykiem towarzyszącym systemom informatycznym i telekomunikacyjnym używanym przez banki ( Rekomendacja D, punkt 11, podpunkt 11.7) która mówi o zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w dostępie do systemów IT w postaci np. metod biometrycznych.
 

Klienci Banku Spółdzielczego w Szumowie mogą już korzystać z pierwszego bankomatu biometrycznego, bez użycia karty banku

Bank Spółdzielczy w Szumowie uruchomił swoim klientom możliwość wykonywania transakcji w bankomacie bez użycia karty bankowej. We wdrożonym rozwiązaniu biometrycznym wykorzystano najnowszą technologię opartą o analizę układu naczyń krwionośnych wewnętrznej części dłoni (tzw. biometria dłoni), zastosowano czytniki Palm Vein i oprogramowanie Novum eNBio autorstwa NOVUM.
 
Dzięki możliwościom jakie daje System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, klienci banku uzyskują szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty i autoryzacji PIN-em. Uwierzytelnianie w oparciu o biometrię dłoni gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji oraz wyklucza skimming czyli przestępcze wykorzystanie danych z karty klient i PIN-u w celu wykonania kopii karty.  Zastosowanie biometrii dłoni w tzw. bankomacie biometrycznym usprawnia też sam proces autoryzacji i zwiększa komfort klientów w korzystaniu z urządzeń.

Bankomat, w którym klienci banku mogą korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej metody autoryzacji opartej o biometrię dłoni dostępny jest w Szumowie ul. XXX-lecia 3. Bankomat dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w ygodniu.

Na podstawie informacji ze strony internetowej Banku Spółdzielczym w Szumowie:  bsszumowo.pl/biometria/

Aktualnie System Uwierzytelniania Bometrycznego Novum eNBio, oparty o biometrię dłoni autorstwa NOVUM, jest wdrażany w kolejnych Bankach Spółdzielczych w Polsce.

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem i biometrią dłoni, udostępniony Klientom Banku, w nowej fili Banku Spółdzielczego w Węgorzewie

Wpłatomat biometryczny z funkcją recyklingu w nowej filli Banku Spółdzielczym w Węgorzewie. Dodatkowo urządzenie wielofunkcyjne (bankomat/wpłatomat) zostało wyposażone w moduł biometryczny, umożliwiający autoryzację operacji za pomocą tzw. biometrii dłoni w oparciu o oprogramowanie Novum eNBio. Klienci banku nie muszą już pamiętać o karcie bankowej i numerze PIN, aby dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki w urządzeniu.
 
Funkcjonalność bankomatu z unkcją wpłatomatu:
  • szybka wpłata środków na rachunek (brak kolejek które mogą występować w oddziałach banku),
  • wypłata gotówki,
  • błyskawiczne księgowanie środków na rachunku,
  • natychmiastowa możliwość korzystania z wpłaconych pieniędzy np. w bankowości internetowej, lub innych bankomatach banku,
  • możliwość wpłaty małych i dużych kwot na rachunek (np. oszczędności lub utargów sklepu),
  • bezprowizyjna wpłata o każdej porze dnia i nocy,
  • dodatkowe usługi np.: doładowanie telefonów, dokonywanie opłat bezpośrednio w urządzeniu, wydruk wyciągu (ostatnie 14 operacji).
  • bezpieczeństwo realizacji transakcji dzięki wykorzystaniu biometrycznego uwierzytelnienia klienta - zastosowano biometrię dłoni w oparciu o system Novum eNBio i czytniki Palm Vein.

Nowoczesny bankomat z wpłatomatem oraz System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, wraz czytnikami Palm Vein kompleksowo dostarczyła i uruchomiła w banku firma NOVUM. Urządzenie zostało uruchomione dla klientów banku w nowej, 3 illi przy ulicy Przesiedleńczej w Węgorzewie.

Na podstawie informacji ze strony internetowej Banku Spółdzielczego w Węgorzewie: bswegorzewo.pl

Bank Spółdzielczy w Nakle udostępnił swoim klientom strefę samoobsługowa z wpłatomatem biometrycznym

Bank Spółdzielczy w Nakle uruchomił swoim klientom całodobową strefę samoobsługową z bankomatem i wpłatomatem biometrycznym. Strefa, w której klienci banku mogą realizować transakcje w bankomacie z wykorzystaniem metody opartej na biometrii dłoni dostępna jest w centrali banku przy ulicy Sądowej 10. Dostarczone i uruchomione przez NOVUM dwa nowoczesne urządzenia zostały wyposażone w technologię autoryzacji biometrycznej z wykorzystaniem czytników Palm Vein i oprogramowanie Novum eNBio.

Wpłatomat biometryczny posiada m.in. następujące funkcje:
  • wpłaty gotówki bezpośrednio na rachunek klienta (wpłacona kwota jest natychmiast widoczna na rachunku i możliwa do wykorzystania w nnych bankomatach, kasach banku, lub za pośrednictwem bankowości internetowej) - jednorazowa wpłata do 200 sztuk banknotów,
  • wypłaty gotówki,
  • wykonania przelewu,
  • spłaty raty kredytu,
  • opłacenia swoich rachunków oraz sprawdzenia stanu i historii swojego konta,
  • operacje księgowane są on-line 24/7,
  • bezpieczeństwo realizacji transakcji dzięki wykorzystaniu biometrycznego uwierzytelnienia klienta – zastosowano system uwierzytelniania biometrycznego Novum eNBio (biometria dłoni) oraz czytniki Palm Vein.

Usługi biometryczne, udostępnione przez Bank Spółdzielczy w Nakle, pozwalają na bezpieczne korzystanie z bankomatu bez użycia karty bankowej. Uwierzytelnienie tożsamości klienta i autoryzacja transakcji, odbywa się na podstawie wzorca naczyń krwionośnych wewnętrznej części dłoni (system nie analizuje linii papilarnych palca). Dzięki zastosowaniu biometrii dłoni eliminowane jest ryzyko przestępczego wykorzystania kart bankowych takiego jak np. skimming. Zastosowanie biometrii usprawnia też sam proces autoryzacji  zwiększa komfort w korzystaniu z urządzeń przez klientów banku.

Nowoczesny wpłatomat biometryczny z funkcją recyklingu oraz System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, wraz czytnikami Palm Vein kompleksowo dostarczyła i uruchomiła w banku, firma NOVUM.
 


Na podstawie informacji ze strony internetowej Banku Spółdzielczego w Nakle: www.bsnaklo.pl - strefa samoobsługowa z bankowością biometryczną.

Novum eNBio, czyli biometria dłoni oparta o technologię Palm Vein w nowym oddziale Banku Spółdzielczego w Toruniu

Bank Spółdzielczy w Toruniu otworzył dla klientów kolejną strefę samoobsługową wyposażoną m.in w bankomat biometryczny z funkcją wpłatomatu. Urządzenie posiada także funkcję recyklingu gotówki. W znajdującym się w strefie bankomacie z funkcją wpłatomatu zastosowano zastosowano oprogramowanie Novum eNBio w oparciu o czytniki Palm Vein (biometria dłoni). Strefa samoobsługowa jest czynna dla klientów banku 24h przez siedem dni w tygodniu przy ulicy Wrzosowej 1 w Łubiance.
 
Nowoczesny wpłatomat biometryczny z funkcją recyklingu oraz System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio wraz z czytnikami Palm Vein kompleksowo dostarczyła i uruchomiła w banku firma NOVUM. 

Na podstawie informacji ze strony internetowej Banku Spółdzielczego w Toruniu: Uroczyste otwarcie Oddziału w Łubiance

Z dłonią do bankomatu, czyli biometria w Banku Spółdzielczym w Kolnie w oparciu o system Novum eNBio i technologię Palm Vein

Bank Spółdzielczy w Kolnie jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił swoim klientom bankomat wykorzystujący autoryzację biometryczną. We wdrożonym rozwiązaniu wykorzystano najnowszą technologię opartą o analizę układu naczyń krwionośnych dłoni – Palm Vein.

 
Technologia biometryczna zapewnia klientom banku szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty i autoryzacji PIN-em. Zastosowana technologia jest nieinwazyjna i bezdotykowa. Uwierzytelnianie w oparciu o czytniki typu Palm Vein gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji. Zastosowanie biometrii usprawnia też sam proces autoryzacji i zwiększa komfort klientów w korzystaniu z urządzeń.

 

Wdrożone oprogramowanie Novum eNBio oraz czytniki Palm Vein umożliwiają zastosowanie biometrii również w innych systemach działających w Banku. Ten sposób uwierzytelniania może być wykorzystany między innymi do logowania pracowników do oprogramowania, zatwierdzania transakcji czy autoryzacji operacji kasowych przez klientów i potwierdzania ich tożsamości przy obsłudze w placówce bankowej.

Aktualnie Systemu Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio jest wdrażany w kolejnych bankach spółdzielczych w Polsce.

Przeczytaj także:

Klienci Banku Spółdzelczego w Łukowie nie stoją w kolejce - pieniądze wpłacają w bankomacie z funkcją wpłatomatu

Bank Spółdzielczy w Łukowie udostępnił swoim klientom nowoczesny bankomat recyklingowy z wpłatomatem który został uruchomiony w Centrali Banku przy ulicy Chopina 5. Urządzenie pozwala klientom banku realizować zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków pieniężnych z automatycznym księgowaniem na rachunku. Oznacza to, że w przypadku realizacji wpłaty pieniadze znajdą się na rachunku w ciągu kilku sekund.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą wykorzystują wpłatomat Banku Spółdzielczego w Łukowie do wpłat utargów, zamiast  tradycyjnej wrzutni. Urządzenie przyjmuje wpłaty realizowane banknotami do 200 szt. w jednej transakcji.

Kolejną funkcją, z jakiej mogą korzystać klienci banku, to obsługa kredytów w bankomacie. W urządzeniu możliwa jest spłata rat kredytów, podgląd historii i harmonogramu.

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem dostarczyła i uruchomiła w banku Firma NOVUM.


Więcej informacji na stronie internetowej banku: Wpłatomat w centrali Banku Spółdzielczego w Łukowie.