Ze stron banków:

ITBANK2020

Rok 2010


2010 XII
W kolejnych bankach zakończyliśmy uruchomienie Modułu Autoryzacji Kart, umożliwiającego autoryzację kart płatniczych w trybie online. Z oprogramowania korzysta już przeszło 72% banków współpracujących z Novum.

2010 XII
W mijającym roku przeprowadziliśmy około 70 szkoleń dla użytkowników oprogramowania systemu Novum Bank Enterprise. Około jedna trzecia z nich odbyła się poza siedzibą Novum, w miejscach wskazanych przez Banki.

2010 XI
Wzrasta ilość Banków uruchamiających serwerownie zapasowe. Wykorzystując oprogramowanie Zapasowego Systemu Bankowego, dostępne w nowej generacji systemu Novum Bank Enterprise NOE, w połączeniu z mechanizmami zarządzania kopiami systemu baz danych, rozwiązanie pozwala realizować wymogi prawne dotyczące tworzenia serwerowni zapasowych.

2010 X
Do grona użytkowników systemu obsługi banku Novum Bank dołączyły kolejne banki, wykorzystujące dotąd systemy innych producentów.

2010 X
Harmonogram zaplanowanych wdrożeń obejmuje już 2011 rok, nasza oferta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród banków spółdzielczych.

2010 X
Novum zaprezentowało się podczas konferencji dedykowanych bankom spółdzielczym organizowanych przez KZBS i FRBS. Nasi przedstawiciele przedstawili ofertę Novum w trakcie wystąpień oraz podczas licznych spotkań na stoisku wystawienniczym.

2010 X
Podczas II Akademickich Targów Pracy zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przedstawiliśmy firmę Novum, jako potencjalnego pracodawcę. W targach uczestniczyły firmy z różnych branż, z Łomży i okolic oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

2010 IX
9 i 10 września w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Goniądzu odbyła się kolejna edycja Forum Administratorów Novum Bank.
Konferencję zorganizowaliśmy przy udziale firm: Progress Software Polska, Biuro Informacji Kredytowej S.A., Wolters Kluwer Polska, FHU Globe, IBM oraz CartPoland.

Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele Banków Spółdzielczych - użytkownicy systemów informatycznych Novum Bank, jak i innych działających na rynku bankowości.

Adresatami konferencji byli głównie administratorzy systemów i sieci informatycznych, ale z uwagi na licznie przybyłych przedstawicieli Zarządów Banków, z myślą nich zorganizowano równoległe spotkanie, by w gronie osób kierujących funkcjonowaniem banku, omówić najbardziej nurtujące tę grupę zagadnienia.

Spotkanie uświetnił pokaz slajdów pt. "Słońce" Wiktora Wołkowa, znanego i cenionego w kraju oraz na świecie podlaskiego fotografika przyrody.

Serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo oraz wszystkie cenne uwagi, które pomogą nam jeszcze lepiej organizować podobne spotkania w przyszłości!
Prezentacje multimedialne emitowane podczas konferencji zamieścliliśmy na serwerze FTP.

2010 IX
W ramach kolejnego etapu rozwoju Portalu Wymiany Wiedzy i Informacji uruchomiliśmy Forum Dyskusyjne. Dostęp do platformy Forum możliwy jest wyłącznie poprzez login wykorzystywany w Portalu Wymiany Wiedzy i Informacji.

2010 VIII
Użytkownicy systemu Novum, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, otrzymali w ramach aktualizacji oprogramowania, narzędzia niezbędne do realizacji wymogów ustawy z dnia 25 czerwca 2009 r. dotyczącej "Przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw".

2010 VIII
Kolejne banki spółdzielcze uruchomiły bankomaty Monimax 5600 firmy Nautilus Hyosung, pracujące w oparciu o system obsługi bankomatów Novum Host. Nautilus Hyosung jest jednym z 4 największych na świecie producentów bankomatów. Po przejęciu amerykańskiej firmy Triton posiada ponad 300 tysięcy urządzeń zainstalowanych na całym świecie.

2010 VIII
System obsługi bankomatów i wpłatomatów Novum Host wykorzystywany jest już w ponad 120 bankach na ponad 580 bankomatach.

2010 VII
Zakończyliśmy wdrożenia systemu bankowości internetowej Internet Banking w kolejnych bankach. Już 100% banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej wykorzystuje autorskie oprogramowanie systemu bankowości internetowej, będącego integralną częścią systemu Novum Bank.

2010 VII
Moduł Autoryzacji Kart, autorskie rozwiązanie Novum umożliwiające autoryzację międzynarodowych kart płatniczych w trybie online, cieszy się bardzo wysoką oceną wśród użytkowników. Z aplikacji korzysta już ok. 90% banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej oraz około 55% zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości.

2010 VI
Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zorganizowała wystawę malarstwa łomżyńskiej malarki Teresy Adamowskiej, na której prezentowane były między innymi obrazy stanowiące ilustracje wydanych przez Novum kalendarzy na lata 2007, 2008, 2009 i 2010.

2010 V
Odbył się III Novum Jazz Festival, którego sponsorem głównym i współorganizatorem od pierwszej edycji jest Novum. Celem imprezy jest poszukiwanie nowych osobowości artystycznych wśród młodych adeptów muzyki jazzowej oraz promocja jazzu. W ramach festiwalu, poza utalentowaną i obiecującą młodzieżą z Polski i zagranicy (Białoruś, Dania), wystąpiły gwiazdy, dobrze znane fanom jazzu: MACIEJ KOCIŃSKI TRIO, JAROSŁAW BOTHUR QUARTET, MACIEJ STRZELCZYK TRIO, KRZYSZTOF POPEK INTERNATIONAL QUINTET (USA/Polska). Grand Prix III Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej zdobył grający na trąbce Piotr Schmidt.

2010 V
Novum dostosowało oprogramowanie systemu obsługi bankomatów, wpłatomatów i kart Novum Host do bankomatu Monimax 5600 firmy Nautilus Hyosung Inc. Jest to nowe urządzenie zaprojektowane na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Nautilus Hyosung. Bankomat odznacza się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, ma intuicyjny interfejs użytkownika, a 15' monitor ułatwia obsługę bankomatu. Wyposażony jest w 4 nominałowy dyspenser, czytnik kart zgodny ze standardem EMV oraz termiczną drukarkę potwierdzeń. W zakresie bezpieczeństwa na uwagę zasługuje sejf w klasie CEN I zabezpieczony dwoma zamkami: mechanicznym i szyfrowym oraz wbudowany zasilacz UPS. Obsługę urządzeń na terenie całego kraju zapewnia rozbudowana sieć serwisowa, ulokowana w dziesięciu największych miastach Polski.

2010 III
Ruszyła rozbudowa siedziby Novum. Dotychczasowy budynek będzie powiększony o dodatkowe skrzydło z nowymi pomieszczeniami biurowymi i dodatkowym zapleczem technicznym. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek roku 2011.

2010 III
Wystartował Portal Wymiany Wiedzy i Informacji wwi.novum.pl. Znajdą tu Państwo: opis wprowadzonych i planowanych zmian w systemie, opis funkcjonalności poszczególnych aplikacji, aktualną dokumentację systemu Novum Bank, wskazówki dotyczące sposobów konfiguracji oprogramowania, wprowadzania nowych produktów, harmonogramy planowanych spotkań i szkoleń, itp. Aby zostać użytkownikiem portalu należy przesłać do Novum formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego nastąpi aktywacja konta użytkownika (formularz do pobrania z serwera ftp).

2010 III
Dziękujemy serdecznie Firmom Partnerskim za owocną współpracę w 2009 r. Jak co roku uhonorowaliśmy statuetkami oraz tytułem Partner Roku 2009 wyróżniające się firmy.

Tytuł Partner Roku 2009 uzyskały firmy:

  • Zakład Usług Informatycznych NORD, Andrzej Niemczyk
  • Przedsiębiorstwo Technik Komputerowych RECORD, Antoni Wardak, Józef Jakimiak
  • Zakład Usług Informatycznych Zdzisław Koza


Wyróżnienia specjalne otrzymały firmy:

  • CODA Systemy Informatyczne, Jakub Mielczarek
  • COALA PHU, Andrzej Imbs, Jan Oleksiuk, Zbigniew Tomaszewski

2010 II
Kolejne banki spółdzielcze użytkujące oprogramowania Novum, wdrożyły nową generację systemu Novum Bank Enterprise NOE. Nowe oprogramowanie dostarczane jest w ramach miesięcznych opłat serwisowych, bez ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu. Pierwsze banki z powodzeniem dokonały zmiany w 2009 r.

2010 I
Ukazał się kolejny, wydany przez Novum, 13 stronicowy kalendarz na 2010 rok. Autorką obrazów olejnych, wykorzystanych jako ilustracje poszczególnych miesięcy, tak jak w latach ubiegłych, jest znana i ceniona łomżyńska malarka Teresa Adamowska.