Ze stron banków:

ITBANK2020

Rok 2018


2018 XII
Novum uruchomiło produkcyjnie w banku spółdzielczym pierwszy w Polsce bankomat recyklingowy KEBA z nowej serii EVO.

2018 XII
Spotkaniem w Rucianem-Nidzie zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań regionalnych z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych. Dziękujemy za liczne przybycie.

2018 XI
Novum zdobyło I miejsce w Rankingu IT@BANK 2018, w kategorii "Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych - Multispecjalizacja i inne". Organizatorem konkursu jest Redakcja Miesięcznika Finansowego BANK. W trzynastej edycji rankingu startowało 57 firm z branży teleinformatycznej, świadczących usługi dla instytucji finansowych.

2018 IX
I wyróżnienie dla Novum w konkursie „Lider Informatyki 2018”, organizowanym przez redakcję Computerworld. W konkursie doceniono nasz autorski System uwierzytelniania biometrycznegoNovum eNBio, umożliwiający potwierdzanie tożsamości oraz autoryzację transakcji w bankomatach i placówkach bankowych z wykorzystaniem biometrii dłoni (PalmSecure). Więcej o systemie Novum eNBio...

2018 VIII
Kolejne banki spółdzielcze podpisały umowę na wdrożenie oprogramowania Novum w 2019 roku. Już 230 banków spółdzielczych korzysta z Novum Bank Enterprise, jako głównego systemu księgowo-informatycznego.

2018 VII
Sortery firmy Kisan Electronics Inc. w ofercie urządzeń bankowych Novum, stanowią wsparcie w zakresie weryfikacji i raportowania stanu gotówki. Poza standardowymi funkcjami liczarek weryfikują autentyczność banknotów, a także oddzielają banknoty obiegowe od nieobiegowych zgodnie z kryteriami określonymi przez Narodowy Bank Polski.

2018 VII
System obsługi bankomatów Novum HOST rozszerzono o innowacyjną funkcję obsługi rachunku walutowego w bankomatach tradycyjnych. Usługa umożliwia realizację wypłat w bankomacie środków zgromadzonych na rachunku walutowym (EUR), bez przewalutowania na złotówki.

2018 VI
Na zamku Gniew odbyła się XI edycja Forum Administratorów Novum Bank. Wśród poruszonej tematyki znalazły się kwestie związane z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi bankowości.

2018 V
System obsługi bankomatów Novum HOST rozszerzono o możliwość dokonywania wypłat w standardzie BLIK. Usługa umożliwia realizację wypłat w bankomatach Banku za pomocą kodu BLIK wygenerowanego w aplikacji mobilnej.

2018 V
Nowa wersja aplikacji mobilnej dla dzieci Novum-13 w połączeniu z oprogramowaniem systemu Novum Bank pozwla obsługiwać Szkolne Akcje Oszczędzania (SKO). Nowym elementem systemu jest oprogramowanie dla opiekunów klasowych i administratorów szkolnych, które umożliwia prowadzenie elektronicznej ewidencji szkolnej akcji oszczędzania klas oraz uczniów.  Więcej o obsłudze szkolnych akcji oszczędzania ...

2018 V
Moduł Skarbiec, będący rozszerzeniem systemu Novum Bank Enterprise, przystosowano do realizacji nowych wymogów związanych ze sprawozdawczością dla potrzeb Zarządzenia Prezesa NBP nr 19/2016, w sprawie sposobu i trybu przeliczania oraz sortowania banknotów i monet.

2018 IV
Kolejne spotkanie z przedstawicielami Zarządów Banków Spółdzielczych odbyło się w Nekli koło Wrześni. Dziękujemy za liczne przybycie.

2018 III
W Mszczonowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządów Banków, podczas którego omówiono bieżącą strategię i przyjęte kierunki rozwoju. Serdecznie dziękujemy za udział.

2018 II
Kolejne banki wdrożyły System obsługi zadań i dokumentów Novum EOD. Już blisko 70 banków wykorzystuje aplikację do kompleksowej obsługi w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego obiegu dokumentów. Więcej o Novum EOD ...