Ze stron banków:

ITBANK2020

Rok 2019


2019 XI

I miejsce dla NOVUM w kategorii POZYCJA FIRM W SEKTORZE BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH Rankingu IT@BANK 2019. Ranking firm IT pracujących na potrzeby instytucji finansowych publikuje redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jak co roku w rankingu przyznano nagrody główne, specjalne i wyróżnienia w wielu kategoraich. W kategorii "Pozycja firm w sektorze banków spółdzielczych" NOVUM otrzymało nagrodę za I miejsce już poraz drugi.


2019 XI

XII Novum Jazz Festival odbył się w dniach 15-17 listopada. Od początku powstania festiwalu jego głównym punktem jest konkurs "Nowa Nadzieja Jazzu" dla młodych wykonawców muzyki jazzowej. Wysoki poziom tegorocznego konkursu, zachwycił słuchaczy, a wielu młodych muzyków uzyskało akceptację międzynarodowego grona jurorów ? Na artystyczny kształt Novum Jazz Festival składają się również lubiane przez publiczność koncerty.
Zapraszamy na stronę festiwalu: http://jazz.radionadzieja.pl.


2019 X

Kolejne spotkania regionalne z przedstawicielami banków korzystających z oprogramowania Novum odbyły się w Łochowie, Rumii oraz w Budzyniu k. Chodzieży. Uczestnikom dziękujemy za udział.


2019 VII

Do oferty produktów Novum wprowadziliśmy Aplikację mobilną Nasz Bank, która rozszerza system bankowości internetowej o obsługę mobilną. Natywna aplikacja Nasz Bank, instalowana na telefonie klienta jest integralną częścią systemów Internet Banking oraz Internet Banking dla Firm. Aplikacja posiada intuicyjne interfejsy zgodne z standardem Apple w wersji dla systemu iOS oraz Google dla systemu Android. Dzięki temu użytkownicy wykorzystując dotychczasowe swoje doświadczenie, widząc elementy znane z innych aplikacji, nie muszą uczyć się obsługi "od nowa" i mogą korzystać z niej bez obaw. Udało nam się przy tym zachować nowoczesny wygląd aplikacji, stworzonej specjalnie dla klientów systemu bankowości internetowej. Zobacz opis aplikacji w GooglePlay.


2019 VI

Już po raz dwunasty NOVUM zaprosiło przedstawicieli banków spółdzielczych do udziału w Forum Administratorów Novum Bank. Tegoroczna edycja odbyła się 11 - 12 czerwca w Białowieży. Podczas spotkania omówiliśmy, między innym, rozwiązania NOVUM wspierające sprzedaż produktów bankowych, usprawniające obsługę klientów, pozwalające planować i monitorować plany sprzedażowe banków. Na Forum przedstawiono wyzwania, jakie przed bankami spółdzielczymi stawia dyrektywa PSD2, wskazano atuty przetargowe banków spółdzielczych wobec wyzwań ery cyfrowej w bankowości, nie zabrakło także czasu na prelekcje z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Wśród prelegentów wystąpili przedstawiciele: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Instytutu Rynku Finansowego, Banku Spółdzielczego w Kielcach i w Toruniu, Securitum, firmy Kerberos, a także firm, oferujących produkty wspierające działalność banków spółdzielczych, między innymi Progress Software, Galeos, KEBA, Zyxel Communications, Lenovo, Atende. FANB2019 był okazją do zaprezentowania nowego modelu bankomatu recyklingowego KEBA EVO i korzyści jakie wnosi jego użytkowanie.


2019 V

Podczas Forum Technologii Bankwości Spółdzielczej 2019 zaprezetowaliśmy oprogramowanie oferowane bankom spółdzielczym oraz najnowszy model bankomatu recyklingowego KEBA EVO.

Ważny punktem Forum było podpisanie listu intencyjnego o współpracy w zakresie wykreowania jednoliych standardów informatycznych dla sektora oraz stworzenia narzędzi zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa. Dokument oprócz NOVUM podpisali reprezentaci Banków Zrzeszających, ZBP, KZBS i firm informatycznych dostarczających technologie IT w bankowości spółdzielczej.

Podczas prezentacji Adam Borkowski przedstawił uczestnikom wybrane elementy systemów autorstwa NOVUM pomagające budować partnerstwo banków i przedsiębiorców w biznesie. Zapraszamy do zobaczenia relacji z Formu na stronie organizotora ...


2019 V

Spotkaniami w Kielcach i Wrocławiu rozpoczęliśmy tegoroczne spotkania regionalne z użytkownikami systemów Novum i sympatykami firmy. Wzorem lat ubiegłych, przedstawicielom Zarządów Banków przedstawiliśmy podsumowanie działalności firmy za ubiegły rok i przybliżyliśmy bieżące zagadnienia dotyczące nowego oprogramowaina systemu Novum Bank i urządzeń bankomatowych wprowadzonych do oferty. Omówiliśmy zakres prac wykonanych wspólnie z bankami zrzeszającymi oraz kierunki rozwoju na najbliższe miesiące. Uczestnikom dziękujemy za udział i serdeczne rozmowy.


2019 IV

Zakończyliśmy, pierwsze z zaplanowanych na ten rok, wdrożenie systemu obsługi banku Novum Bank Enterprise. Prace wdrożeniowe obejmowały również uruchomienie procesów systemu obsługi zadań i dokumentów Novum EOD.


2019 II

Na dorocznym spotkaniu podsumowaliśmy współpracę za 2018 rok z firmami partnerskimi. Tytuł "Partner Roku 2018" otrzymali:
w kategorii "Zaangażowanie w prace wdrożeniowe" - BSiT Sp. z o.o., Daniel Bornus, Mikołaj Wejchenig, Damian Pomorski
w kategorii "Zaangażowanie w projekty Novum" - Zakład Usług Informatycznych Z.Koza sp. k.
w kategorii "Współpraca przy wdrażaniu rozwiązań sprzętowych" - Sieci i Peryferia Paweł Grzesik Firma Usługowo-Handlowa


2019 II

Zakończyliśmy kolejne instalacje nowego modelu bankomatu KEBA EVO. Zobacz więcej o bankomatach EVO...


2019 I

Podczas Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, zorganizowanego przez Związek Banków Polskich, Novum zaprezentowało swoją ofertę na przygotowanym stoisku firmowym.


2019 I

W nowy rok wkraczamy z rekordową ilością użytkowników oprogramowania Novum. Z kompleksowego systemu obsługi banku Novum Bank Enterprise korzysta obecnie 230 banków spółdzielczych, co stanowi przeszło 40%.


2019 I

Klientom, parterom i sympatykom NOVUM przekazaliśmy kalendarz na 2019 rok zatytuowany "nad Biebrzą". Zamieszczone w nim zdjęcia autorstwa Roberta Bałdygi przedstawiają pory roku w dolinie rzeki Biebrza.