Ze stron banków:

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem KEBA EVO

niezawodna technologia recyklingu gotówki w połączeniu z nowoczesnym wyglądem

Bankomaty recyklingowe KEBA z serii EVO to nowa linia urządzeń automatki bankowej, które łączą w sobie najnowszą technologię efektywnego recyklingu gotówki, elastyczność rozwiązania i wyjątkowo nowoczesny wygląd.  Seria recyklerów KEBA EVO to doskonały wybór urządzeń wielofunkcyjnych do stref samoobsługowych, w każdym oddziale banku. Wśród nowych modeli są także wersje urządzenia, które mogą być instalowane przez ścianę, na zewnątrz budynku.

KEBA Evo Cash Recykler KePlus R10 KePlus RT10 KePlus F10 KePlus FT10
Multiusługowe strefy klienta z bankomatem recyklingowym KEBA EVO

Recyklery KEBA EVO działają w oparciu o system Novum Host, dzięki któremu urządzenie pozwala klientom banku realizować zarówno wypłaty, jak i wpłaty środków pieniężnych, zapewniając automatyczne księgowania online na rachunku klienta banku. Oznacza to, że w przypadku realizacji wpłaty, pieniądze znajdą się na rachunku natychmiast po dokonaniu transakcji. Opcjonalny moduł bilonu pozwala na realizację usług takich jak obsługa zasiłków. Innowacją rozwiązania, podnoszącą poziom bezpieczeństwa i wygodę korzystania z bankomatów, jest możliwość autoryzacji transakcji z wykorzystaniem biometrii dłoni (system Novum eNBio). Autoryzacja biometryczna nie generuje kosztów związanych z obsługą klienta - transakcja klienta nie jest dla banku już kosztem. Novum HOST pozwala także uruchomić nowoczesne sm@rt usługi oraz tworzyć produkty niedostępne w innych rozwiązaniach bankomatowych.

KEBA EVO KePlus R10 Keba EVO kasa KEBA EVO 2 mail


Automatyczny kantor wymiany waluty w bankomatach recyklingowych KEBA z serii EVO

Bankomat recyklingowy KEBA z serii EVO oprócz obsługi wpłat i wypłat w PLN może być dodatkowo skonfigurowany jako automatyczny kantor walutowy.
W takiej konfiguracji także osoby nie będące klientami banku mogą kupować lub sprzedawać walutę w urządzeniu, przez całą dobę. Z usługi wymiany waluty mogą korzystać także klienci posiadający rachunek w danym banku. W tym przypadku transakcje zakupu waluty realizowane są bezpośrednio poprzez rachunek klienta.

Ograniczenie kosztów poprzez recykling gotówki w bankomatach recyklingowych KEBA EVO

Dzięki modułowi recyklingu gotówki najnowszej generacji, inteligentnych funkcji transportu gotówki i jej składowania bankomaty KEBA z serii EVO wyznaczają nowe standardy automatyzacji usług bankowych. Wykorzystywane jako punkty obsługi gotówki w strefach samoobsługowych pozwalają spełnić wymagania klientów nowoczesnego banku. Zastosowanie funkcji recyklingu gotówki powoduje zmniejszenie kosztów związanych z ładowaniem i rozładowaniem kaset. Bank ogranicza kolejki w swoich placówkach, a klienci mają większą elastyczność w zakresie obsługi swojego rachunku bankowego. Wdrażając bankomaty z serii KEBA EVO, bank zyskuje dodatkowe stanowisko obsługi klienta w istniejących placówkach, z automatycznym sortowaniem gotówki pod względem jakościowym i wielopoziomową weryfikacją autentyczności wpłacanych przez klientów banknotów.

Zarządzenie 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego

Bankomaty recyklingowe KEBA EVO spełniają kryteria Zarządzenia 19/2016 NBP w zakresie sortowania banknotów pod względem jakościowym oraz poprawnej weryfikacji banknotów pod kątem ich autentyczności. W oparciu o system Novum Host jest możliwość automatyzacji prowadzenia sprawozdawczości związanej z Zarządzeniem NBP.

Pierwszoplanowe funkcje bankomatów recyklingowych KEBA EVO:

 • strefy obsługi klienta 24h/7 z multi usługami banku
 • wpłaty na rachunek (do 200 banknotów w jednej transzy)
 • wypłaty z rachunku (do 200 banknotów w jednej transzy)
 •  możliwość przejęcia funkcji wrzutni (wpłaty utargów)
 • gotówkowe spłaty rat kredytów
 • dokonywanie opłat
 • rozmienianie pieniędzy
 • automatyczny kantor wymiany walut 24h/7
 • sortowanie gotówki zgodne z rozporządzeniem 19/2016 NBP
 • dodatkowe samoobsługowe strefy klienta w placówkach banku


Korzyści banku i klientów

 • niższe koszty eksploatacji związane z mniejszą częstotliwością ładowania/rozładowania urządzenia oraz większa dostępność dla klienta
 • brak opłat dla podmiotów zewnętrznych za obsługę transakcji lokalnych
 • sprawniejsza i szybsza obsługa klientów (dodatkowe kasy)
 • możliwość wydłużenia czasu pracy banku bez angażowania dodatkowych zasobów (samoobsługa całą dobę, również w dni wolne od pracy)
 • prostsza obsługa poprzez wpłatę i wypłatę przez jeden moduł zewnętrzny urządzenia
 • sprawniejsza obsługa osób niepełnosprawnych (klawiatura i moduł wpłat/wypłat są bardziej dostępne w stosunku do innych urządzeń)
 • brak konieczności przeprowadzania obowiązkowych testów z udzialem NBP przez Bank (testy realizuje Novum)
 • wzmacnianie wizerunku nowoczesnego i innowacyjnego banku

Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży Urządzeń Bankowych Novum pod numerem telefonu  86 216 98 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.