Ze stron banków:

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem


Nowoczesny bankomat recyklingowy z funkcją wpłatomatu KEBA R6, działa w oparciu o system Novum Host, dzięki któremu urządzenie pozwala klientom banku realizować zarówno wypłaty, jak i wpłaty środków pieniężnych, jednocześnie z automatycznym księgowaniem na rachunku klienta banku. Oznacza to, że w przypadku realizacji wpłaty, pieniądze znajdą się na rachunku natychmiast po dokonaniu transakcji. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu systemu zarządzania pracą bankomatów i wpłatomatów Novum HOST. Kolejną funkcją, z której mogą korzystać klienci banku, to obsługa kredytów w urządzeniu. Klienci mogą dokonywać spłat z użyciem gotówki, a oprogramowanie zadba o pobranie właściwej kwoty. Zastosowane oprogramowanie pozwala także na realizację m.in doładowań kont telefonów komórkowych oraz dokonywanie opłat na podstawie zdefiniowanych wcześniej przelewów. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą wykorzystywać bankomat z funkcją wpłatomatu jako wrzutnię utargów firmy.  Identyfikacje osób wpłacających zapewniają odpowiednie karty, a monitoring wpłat możliwy jest np. poprzez bankowość internetową.

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem KEBA R6 przyjmuje wpłaty realizowane banknotami do 200 sztuk w jednej transakcji, 24 godziny na dobę. Dzięki wykorzystaniu systemu obsługi bankomatów i wpłatomatów Novum HOST wielkość i limity transakcji mogą być indywidualnie przydzielane poszczególnym klientom, a praca urządzenia monitorowana w trybie online. Jest to rozwiązanie sprawdzone i przede wszystkim bezpieczne. Dzięki zastosowaniu funkcji recyklingu gotówki maleją koszty związane z ładowaniem i rozładowaniem kaset. Bank ogranicza kolejki w swoich placówkach, a klienci mają większą elastyczność w zakresie obsługi swojego rachunku bankowego.

Urządzenie może pracować w strefie samoobsługowej banku. Oprócz obsługi wpłat i wypłat PLN może być dodatkowo skonfigurowany jako samoobsługowy kantor wymiany euro z którego mogą korzystać dowolne osoby (nie tylko Klienci Banku).

Bankomat KEBA R6 może także pracować jako bankomat biometryczny. Zastosowanie biometrii Novum eNBio usprawnia proces autoryzacji i zwiększa komfort w korzystaniu z urządzeń. Klient nie musi już pamiętać kodu PIN i nie towarzyszy mu poczucie, że w razie jego pomyłki może dojść do zablokowania karty. Z kolei Bank dzięki biometri Novum eNBio może ograniczać koszty transakcji w swojej sieci bankomatów.

 


Korzyści banku:

 • niższe koszty eksploatacji związane z mniejszą częstotliwością ładowania/rozładowania gotówki, 
 • wpłaty na rachunki z automatycznym księgowaniem dzięki systemowi NOVUM HOST,
 • dzięki dużej pojemności możliwość wykorzystania w roli wrzutni z księgowaniem wpłat online na rachunku,
 • obsługa banknotów EURO w ramach KANTORU WYMIANY EURO,
 • prostsza obsługa poprzez wpłatę i wypłatę przez jeden moduł zewnętrzny urządzenia,
 • możliwe wykorzystanie biometrii,
 • możliwe tryby pracy urządzenia: recykler (zamknięty obieg gotówki), wpłatomat, bankomat,
 • wszystkie pozostałe funkcje tradycyjnych bankomatów,
 • bezpieczeństwo dzięki wielopoziomowej weryfikacji autentyczności banknotów,
 • sprawniejsza obsługa klientów,
 • możliwość uruchomienia sm@rt usług,
 • serwis bankomatu i oprogramowania świadczony przez jeden podmiot,
 • bank zyskuje wizerunek nowoczesnego i innowacyjnego.

W przypadku zainteresowania urządzeniami typu wpłatomat zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży Urządzeń Bankowych Novum, pod numerem telefonu  86 216 98 00,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.