Ze stron banków:

Bankomat recyklingowy z wpłatomatem KEBA EVO

niezawodna technologia recyklingu gotówki w połączeniu z nowoczesnym wyglądem

Bankomaty recyklingowe KEBA z serii EVO to linia urządzeń automatki bankowej, które łączą w sobie najnowszą technologię efektywnego recyklingu gotówki, elastyczność rozwiązania i wyjątkowo nowoczesny wygląd.  Seria recyklerów KEBA EVO to doskonały wybór urządzeń wielofunkcyjnych do stref samoobsługowych, w każdym oddziale banku. Wśród nowych modeli są także wersje urządzenia, które mogą być instalowane przez ścianę, na zewnątrz budynku. Taki typ recyklera wyposażony jest dodatkowo w ekran o dynamicznym kontraście, dający klientowi wysoki komfort korzystania z urządzenia w słoneczną pogodę.

KEBA Evo Cash Recykler KePlus R10 KePlus RT10 KePlus F10 KePlus FT10
Multiusługowe strefy klienta z bankomatem recyklingowym KEBA EVO

Recyklery KEBA EVO działają w oparciu o system Novum Host, dzięki któremu urządzenie pozwala klientom banku realizować zarówno wypłaty, jak i wpłaty środków pieniężnych, zapewniając automatyczne księgowania online na rachunku klienta banku. Oznacza to, że w przypadku realizacji wpłaty, pieniądze znajdą się na rachunku natychmiast po dokonaniu transakcji. Innowacją rozwiązania, podnoszącą poziom bezpieczeństwa i wygodę korzystania z bankomatów, jest możliwość autoryzacji transakcji z wykorzystaniem biometrii dłoni (system Novum eNBio). Autoryzacja biometryczna nie generuje kosztów związanych z obsługą klienta - transakcja klienta nie jest dla banku już kosztem. Novum HOST pozwala także uruchomić nowoczesne sm@rt usługi oraz tworzyć produkty niedostępne w innych rozwiązaniach bankomatowych.

KEBA EVO KePlus R10 Keba EVO kasa outdoor2  KEBA EVO 2 mail


Automatyczny kantor wymiany waluty w bankomatach recyklingowych KEBA z serii EVO

Bankomat recyklingowy KEBA z serii EVO oprócz obsługi wpłat i wypłat w PLN może być dodatkowo skonfigurowany jako automatyczny kantor walutowy.
W takiej konfiguracji także osoby nie będące klientami banku mogą kupować lub sprzedawać walutę w urządzeniu, przez całą dobę. Z usługi wymiany waluty mogą korzystać także klienci posiadający rachunek w danym banku. W tym przypadku transakcje zakupu waluty realizowane są bezpośrednio poprzez rachunek klienta.

Obsługa rachunku walutowego

Recykler KEBA EVO w połączeniu z systemem księgowym Novum Bank Enterprise umożliwia korzystanie z obsługi rachunku walutowego dla klienta banku. Osoby posiadające rachunek walutowy mogą dokonywać wypłat i wpłat, bezpośrednio na rachunek bez przewalutowania na złotówki. Klienci mogą także dokonać zakupu waluty, bezpośrednio ze środków zgromadzonych na rachunku.


Ograniczenie kosztów poprzez recykling gotówki w bankomatach recyklingowych KEBA EVO

Dzięki modułowi recyklingu gotówki najnowszej generacji, inteligentnych funkcji transportu gotówki i jej składowania bankomaty KEBA z serii EVO wyznaczają nowe standardy automatyzacji usług bankowych. Wykorzystywane jako punkty obsługi gotówki w strefach samoobsługowych pozwalają spełnić wymagania klientów nowoczesnego banku. Zastosowanie funkcji recyklingu gotówki powoduje zmniejszenie kosztów związanych z ładowaniem i rozładowaniem kaset. Bank ogranicza kolejki w swoich placówkach, a klienci mają większą elastyczność w zakresie obsługi swojego rachunku bankowego. Wdrażając bankomaty z serii KEBA EVO, bank zyskuje dodatkowe stanowisko obsługi klienta w istniejących placówkach, z automatycznym sortowaniem gotówki pod względem jakościowym i wielopoziomową weryfikacją autentyczności wpłacanych przez klientów banknotów.

Recyklery KEBA są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem

Bankomaty recyklingowe KEBA EVO spełniają kryteria Zarządzenia 19 w zakresie sortowania banknotów pod względem jakościowym oraz poprawnej weryfikacji banknotów pod kątem ich autentyczności. W oparciu o system Novum Host jest możliwość automatyzacji prowadzenia sprawozdawczości związanej z obowiązującym w Polsce prawem.

Pierwszoplanowe funkcje bankomatów recyklingowych KEBA EVO:

 • strefy obsługi klienta 24h/7 z multi usługami banku
 • wpłaty dużych kwot w jednej transakcji, bezpośrednio na rachunek (księgowanie online)
 • wypłaty dużych kwot z rachunku, w jednej transakcji
 • możliwość przejęcia funkcji wrzutni (wpłaty utargów)
 • gotówkowe spłaty rat kredytów
 • dokonywanie opłat
 • rozmienianie pieniędzy
 • automatyczny kantor wymiany walut 24h/7
 • obsługa rachunku walutowego dla klientów banku
 • sortowanie gotówki
 • dodatkowe samoobsługowe strefy klienta w placówkach banku
 • możliwość rozszerzenia ilości nominałów: maksymalnie do 8 nominałow w recyklingu (tylko wybrane modele recyklera KEBA EVO).


Korzyści banku i klientów

 • niższe koszty eksploatacji związane z mniejszą częstotliwością ładowania/rozładowania urządzenia oraz większa dostępność dla klienta
 • brak opłat dla podmiotów zewnętrznych za obsługę transakcji lokalnych
 • sprawniejsza i szybsza obsługa klientów (dodatkowe kasy)
 • możliwość wydłużenia czasu pracy banku bez angażowania dodatkowych zasobów (samoobsługa całą dobę, również w dni wolne od pracy)
 • prostsza obsługa poprzez wpłatę i wypłatę przez jeden moduł zewnętrzny urządzenia
 • sprawniejsza obsługa osób niepełnosprawnych (klawiatura i moduł wpłat/wypłat są bardziej dostępne w stosunku do innych urządzeń)
 • brak konieczności przeprowadzania obowiązkowych testów urządzeń (testy realizuje Novum)
 • wzmacnianie wizerunku nowoczesnego i innowacyjnego banku

Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży Urządzeń Bankowych Novum pod numerem telefonu  86 216 98 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.